Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopīgi rada plastilīna gleznu

Aizritējušas kārtējās Muzeju nakts aktivitātes. Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeju apmeklēja 773 cilvēki no mūsu un arī daudziem citiem novadiem.

Ieejot muzejā, ikviens apmeklētājs tika aicināts veidot kopīgu mākslas darbu ar nosaukumu „No Pededzes līdz jūrai”. Gan mazi, gan lieli darbojās ar plastilīnu, lai kopīgi radītu plastilīna gleznu.

 

Ideja par šādu radošu darbošanos pieder pašiem muzeja darbiniekiem. Kopīgi veidotais darbs būs apskatāms visu vasaru muzejā.

Muzeja direktore Valda Vorza saka, ka ar zilo krāsu šogad tika uzsākts Muzeju nakts trīs gadu cikls, tāpēc, piemēram, nākamgad ir doma radīt kopīgu darbu par meža tēmu, bet jau 2014.gadā – sarkano dzintaru.

 

Šajā naktī apmeklētāji ne tikai iesaistījās kopīgas gleznas veidošanā, bet arī apskatīja Valda Ķikuta gleznas, kurās šalko jūra, darbojās pie magnētiskās tāfeles, liekot puzles un ornamentus, lasīja informāciju par Jūliju Madernieku, iepazinās ar ekspozīciju – Madernieka mēbeļu komplektu, savukārt pie skārienjutīgā displeja varēja iepazīties ar Madernieka darbiem, kā arī likt ornamentus un puzles. Apmeklētāji apskatīja arī vēstures zāli, lai noskatītos filmu ciklu “Te pirms gadiem”, kas saistās ar novada vēsturi.

 

Savukārt Druvienas vecajā skolā - muzejā notika dažādas mācību stundas. Muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne stāsta, ka muzeju apmeklēja 112 cilvēki. Tie bija gan vietējie druvēnieši, gan ciemiņi no Rīgas, Liepājas, Kuldīgas, Liezēres, Cesvaines un citām Latvijas vietām. Jaunākais apmeklētājs bija tikai deviņus mēnešus vecs, bet vecākajam - vairāk nekā 80 gadi. “Piemēram, latviešu valodas stundā apmeklētājiem tika uzdots uzrakstīt, vai viņi vēlētos, lai Muzeju nakts tradīcija turpinātos. Lasot atbildes, es saprotu, ka nedrīkstu neturpināt, jo šī nakts ir vajadzīga. Klase bija stāvgrūdām pilna, un droši vien, ja cilvēki nāk, tad ir vērts to visu turpināt,” saka L.Zvaigznekalne.

 

Vairāk foto šeit

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide