Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kori sadzied Gulbenē 1

Gulbenes kultūras centrā 4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - notika Gulbenes, Alūksnes un Balvu koru apriņķu skate. Tajā kori radīja savu gatavību piedalīties 25. Vispārējo latviešu dziesmu svētku noslēguma koncertā "Līgo!". Vairāk foto šeit.

Koru skatē kopumā piedalījās 12 jauktie, 4 sieviešu un 3 senioru kori. Gulbenes novadu pārstāvēja 6 kolektīvi. Katrs koris skatē dziedāja trīs dziesmas. Pirmie žūrijas priekšā stājās mājinieki - Gulbenes kultūras centra jauktais koris "Harmonija" diriģentes Māras Mezītes vadībā. Kolektīva pirmā izpildītā komponista Pētera Plakida dziesma "Ar dziesmu dzīvībā" lieliski sasaucās ar valsts svētkiem, tāpēc izskanēja ar lielu pacēlumu. Arī žūrijas komisijas loceklis, Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, pateicoties visiem dziedātājiem, atzina, ka bez viņiem dziesmai nebūtu svētku. Viņš neslēpa patiesu apbrīnu katram korim un uzsauca bravo, jo visi skatē dziedāja arī repertuāra grūtākās dziesmas.

 

Arī koru skatēm I.Cinkusam ir savs raksturojums. Dziesmu svētku virsdiriģents tās dēvē par "nākamo Dziesmu svētku koru garīgo un fizisko apskati". Pēc skates viņš atzina, ka visi kori ir starta gatavībā svētkiem, ka vēl ir gads, lai noslīpētu katras dziesmas nianses. Turklāt ir apgūts arī gandrīz viss svētku repertuārs. To no jauna papildinās tikai komponista Uģa Prauliņa dziesma par jāņu ugunskuru. "Harmonija" skatē ieguva 39,22 punktus. Lejasciema kultūras nama jauktais koris "Kaprīze" (diriģente Ineta Maltavniece) saņēma 38,22 punktus. Lizuma kultūras nama jauktais koris (diriģente Anita Ledaine) tika novērtēts ar 38,67 punktiem.

 

Punkti nav galvenais

Skatē piedalījās arī divi mūsu sieviešu kori. Jaungulbenes tautas nama sieviešu koris "Liede", ko vada diriģente Rita Vēverbrante, skatē ieguva 38,44 punktus, bet Tirzas kultūras nama sieviešu koris "Tirzmaliete" (diriģentes Kristiāna Krieva un Gunta Apine) - 37 punktus. Labi sevi parādīja arī Gulbenes kultūras centra senioru koris "Atbalss" (diriģente Ligita Plešanova - Jarusova). Kolektīva sniegums tika novērtēts ar 37,67 punktiem. Žūrija atzinīgi vērtēja senioru kolektīvu sniegumu, jo šie kolektīvi par spīti dziedātāju vecumam ne brīdi neļāvās nogurumam. Gulbenes, Alūksnes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Roberts Liepiņš, kurš regulāri vērtē ne tikai koru, bet arī vokālo ansambļu sniegumu skatēs, atzina, ka neviens kolektīvs "nav izgāzies". Savukārt žūrijas komisijas loceklis komponists Uģis Prauliņš bilda, ka nav labu vai sliktu koru, ka kora mēģinājumi ir uzskatāmi par brīnišķīgām nodarbībām, ka skaistums un skanīgums nav novērtējams punktos.

 

Dod ieteikumus diriģentiem

Valmieras un Valkas koru apriņķa virsdiriģents Jānis Petrovskis, kurš arī strādāja žūrijā, uzteica to, ka koriem ir skaitliski liels sastāvs, ka netrūkst arī gados jaunu dziedātāju. Viņš norādīja, ka dziesmām vēl jānogulsnējas tā, lai dziedātāji varētu vairāk pievērsties mūzikas un teksta atklāsmei, lai nevajadzētu tik ļoti sekot nošu rakstam grāmatās. Diriģente Agita Ikauniece, uzrunājot skates dalībniekus, uzsvēra diriģentu ieguldīto milzīgo darbu, lai palīdzētu koriem apgūt repertuāru. Viņa pauda pārliecību, ja koriem jau šogad vajadzētu doties uz lielajiem Dziesmu svētkiem, tad visu novadu kori būtu nozīmīgs balsts lielajam kopkorim svētku estrādē. Žūrija kā vienmēr, runājot ar diriģentiem, izteica arī piezīmes un ieteikumus, ko darīt, lai katrs kolektīvs svētkiem sagatavotos vēl labāk. Par tiem tiks runāts koru mēģinājumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide