Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koris “Harmonija” piedalās starptautiskā koru festivālā Čehijā

Svētku mēneša sākumā, no 4. līdz 8. decembrim, Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija” devās uz Ziemassvētku noskaņās tīto Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai piedalītos starptautiskā adventes laika kora mūzikas festivālā “Prague Advent Choral Meeting”, informē Gulbenes novada Kultūras pārvaldes konsultante kultūras jomā, kora “Harmonija” dalībniece Lauma Makare.

"Korim “Harmonija” bija iespēja uzstāties divās no skaistākajām Prāgas baznīcām – Svētā Nikolasa baznīcā vecpilsētā un Svētā Mihaila baznīcā. Koncertu klausītājiem kora izpildījumā skanēja dziesmas arī latviešu valodā, īpaši aizkustināja Lūcijas Garūtas “Mūsu tēvs debesīs” un Mārtiņa Brauna “Veltījums”. Tāpat kora repertuārā tika iekļauti vairāki gan latviešu, gan citu tautu komponistu baznīcas mūzikas šedevri. Kopā ar citiem festivāla dalībniekiem tika izpildītas arī četras dziesmas čehu valodā, kas korim “Harmonija” bija radošs izaicinājums. Kora “Harmonija” emocionālo sniegumu klausītāji vērtēja kā profesionālu, tika nodibināts kontakts gan ar Latvijas, gan citu tautu koriem un iezīmētas nākotnes sadarbības iespējas. “Harmonija” festivāla klausītājiem paliks prātā kā skanīgs, saliedēts kolektīvs ar īpašu spēju pieskarties klausītāju sirdīm," stāsta L.Makare.

Piebilstams, ka festivāls “Prague Advent Choral Meeting” ir lielākais Ziemassvētku gaidīšanas laika koru festivāls Centrālajā Eiropā, kas norisinās ik gadu pirmās un otrās adventes nedēļas nogalēs. Šogad festivāla dalībnieku vidū bija kori no Latvijas, Rumānijas, Ungārijas, Somijas, Beļģijas un Portugāles.
Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide