Kurš kļūs par Maija Grāfu?

Uzzināsim to kopā vienīgajā Rīgas vēsturiskājā festivālā-karnevālā „Maija Grāfs 2015”, kas ir vienīgais Rīgas viduslaiku festivāls-karnevāls, kura pamatā ir 500 gadus senā vēsturiskā Rīgas tradīcija. Šie svētki ir par godu pavasara atnākšanai un Rīgas labākā aizstāvja izvēlei, kurš tiks noteikts bruņinieku turnīrā.

Katram Rīgas iedzīvotājam būs iespēja izcīnīt šo goda titulu unikālajā Maija Grafa turnīrā! Lai kļūtu par labāko Rīgas aizsvāji, vīriem nāksies oierādīt savu veiklību un drosmi.

Cīnīties par Maija Grāfa titulu varēs ikviens vīrietis, kurš gatavs nodemonstrēt savu spēku un drosmi vairākās sacensībās.

16.maijā Spīķeru laukumā pašā Rīgas centrā turnīra uzvarētājs Maija Grāfs noteiks savu izredzēto un nosauks to par Maija Grāfieni. Šis pāris kļūs par festivāla simbolu uz veselu gadu – līdz nākamiem svētkiem.

„Noteikti nāciet kopā ar ģimeni, jo izpriecas ir sagatavotas ne tikai vīriem, bet arī sievām un bērniem!” – stāsta viena no destivāla organizātoriem, kultūras biedrības „Alternatīvā Realitāte” valdes priekšsēdētāja Irina Kurpniece

Apmeklētajus sagaidīs viduslaiku bruņinieki, princeses, tirgoņi, dejotāji un pat...īstas raganas! Festivāla organizātori ir sagatavojuši vair ākus pārsteigumus, kurus patlaban vēl patur noslēpumā.

Karnevāla programmā:

    Bruņinieku turnīrs, zobenu cīņas, loku šaušana

    Maija Grāfa izvēle;

    Teātra un deju priekšnesumi uz skatuves;

    Viduslaiku tērpa stilizācijas konkurss, kurā aicināti piedalīties visi apmeklētāji;

    Viduslaiku atrakcijas un izklaides pieaugušajiem un bērniem;

    Radošās meistardarbnīcas

    amatnieku tirdziņš;

    Viduslaiku atmosfēra ar mūsdienīgiem elementiem;

Maija Grāfa svētki ir atnākuši Latvijā no Eiropas XV.gadsimtā. Melngalvji kopā ar Lielās Ģildes brāļiem iz vēlējuši labāko pilsētas aizstāvi pilsētas burgomistra klātienē un titulējuši to par Maija Grāfu. Šo titulu uzvarētājs vienmēr ir saņēmis uz vienu gadu.

16.maijā, Spīķeru kvartāls, 12:00 – 20:00

Ieeja brīva!

www.maijagrafs.lv

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide