Lāčplēša diena Gulbenes novadā 4

Ņemot vērā COVID-19 izplatību un valstī noteiktos ierobežojumus, šogad Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens organizēts netiks.
Pašvaldība aicina iedzīvotājus pēc brīvas gribas visas dienas garumā novietot ziedus, svecītes vai lāpas pie Brīvības pieminekļa Gulbenē. šajā dienā skanēs arī patriotiska mūzika. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane. Arī novada pagastos aicina aizdegt svecītes.

Savukārt Jaungulbenē 11. novembra vakarā Rijas kalnu rotās Lāčplēša dienas uguntiņas, bet 18. novembrī līdz ar tumsas iestāšanos būs baudāma mūzikas un gaismu noskaņa. No 16. līdz 20.novembrim Rijas kalnā varēs aplūkot jaungulbeniešu izstādi " Daudz laimes, Latvija"! Arī tu vēl vari paspēt uzzīmēt apsveikumu Latvijai!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

....

https://www.youtube.com/watch?v=uAnYv8A9vEM
Tā ka tas ir veidots pa nodokļu naudu gribētos zināt cik izmaksāja video un kas ir autors ???

pirms 9 mēnešiem, 2020.11.10 14:18

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Tuvojas valsts svētki – Lāčplēša diena. Šajā laikā atcerēsimies mūsu tautas varoņa Lāčplēša varoņdarbus, kā Lāčplēsis varonīgi cīnījās pret iebrucējiem – krustnešiem un kristīgajiem misionāriem. Katrā no mums dzīvo Lāčplēsis (izņemot baznīcēnus, jo tie skeptiski raugās uz pagāniem). Lāčplēsis ir mūsu brīvības alku un latvietības iemiesojums. Lāčplēsis ir īstens Latvju Dievu dēls. Lāčplēsis ir visas latvju tautas aizsargs. Godinot mūsu senču spēku, iedegsim svecītes pie loga. Divas asins sarkanas un vienu baltu. Šajā laikā būsim pateicīgi katram tautietim, kurš ar saviem darbiem un vārdiem aizstāv latvietību un latviešu tautu. Noliksim mežā uz svētakmeņa rupjmaizes klaipu un alus kausu par godu mūsu aizgājušo karavīru dvēselītēm. Ziedosim sauju monētu ugunskurā par godu Lāčplēsim – mūsu tautas aizstāvim! Piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret tautu. Aizmirsīsim aizvainojumu pret savu valsti. Nedzīvosim pagātnē, raudzīsimies nākotnē. Domāsim par mūsu valsts attīstību un labklājību nākamajos gadu simteņos. Leposimies ar savu latvietību, brīvību un senču gudrību. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lūgsim Latvju Dievus par savu labklājību, valsti un cilvēkiem. Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai Pērkons aizsargā mūsu mīļās zemītes cēlās robežas! Pateiksimies Latvju Dieviem par mūsu burvīgo valsti! Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Ar mīlestību pret Latviju, Skolnieciņš Latvju Dievu dēls
[Latvju Skaudības Dievs]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

pirms 9 mēnešiem, 2020.11.10 15:38

sirtētiņš pie avotiņa

Murgapekele! Aizej, un burtu pa burtam izlasi to, kas rakstīts uz Gulbenes brīvības pieminekļa! Tas ir piemineklis Pirmā pasaules kara un Latvijas Atbrīvošanas cīņās kritušo Gulbenes draudzes locekļu piemiņai. !!! Draudzes locekļu!!! Katram šajās dienās derētu sev skaļi priekšā nolasīt Tālavas taurētāju - tas tiesa.

pirms 9 mēnešiem, 2020.11.10 18:55

I

Tagad pārsvarā skauğplēši un skauğplēses.

pirms 9 mēnešiem, 2020.11.10 21:17

Kultūra un izklaide