Laiž klajā psiholoģisku romānu “Perfekcioniste” (konkurss)

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā latviešu dramaturģes, publicistes un rakstnieces Leldes Stumbres psiholoģisko romānu “Perfekcioniste”.

Romāna “Perfekcioniste” centrā ir Rolanda Jēgere – sieviete, kura intuitīvi pārliecināta, ka dzīvo citu dzīvi, bet ne to, kas viņai bija paredzēta un kam viņa bija gatavojusies. Pašas rokām radīta perfekta dzīves telpa – māja, vīrs, bērni. Ka tajā trūkst sirds, zina tikai pati Rolanda. Kad rūpīgi veidotā konstrukcija saņem triecienu, perfekcioniste ir gatava to sagraut līdz pamatiem, lai uz tiem veidotu jaunu, tikpat perfektu sistēmu, kurā iepriekšējiem elementiem vairs nav vietas.

“Sāku rakstīt romānu “Perfekcioniste” ar pavisam citu domu – ar domu uzrakstīt par brāli un māsu, bet brālis pamazām pazuda un izcēlās Rolanda. Sākumā viņai bija cits vārds, bet kādā brīdī sapratu, ka viņa ir Rolanda, un tad jau vārds lielā mērā noteica gan tās sievietes raksturu, gan visu viņas dzīvesgājumu. Romāns top pamazām, tu visu laiku par to domā, visu laiku kaut kas mainās, un arī Rolanda mainījās. Es gan savos romānos, gan lugās rakstu par cilvēkiem, kas man pašai ir mīkla. Tādus neesmu satikusi dzīvē, bet zinu, ka viņi kaut kur noteikti eksistē, kāpēc gan ne, un viņiem iet visvisādi, un vienmēr esmu savus tēlus centusies paspilgtināt, padarīt viņus neparastākus, lai man pašai būtu interesantāk un lasītājiem,” saka grāmatas autore L.Stumbre.
“Lielisks vasaras romāns, kas neļaus aizmigt tveicīgās naktīs. Romāns apvieno gan trillerim raksturīgas ainas, gan detektīva elementus, ir arī romantiskā nots, bet tā galvenajai varonei nav tik svarīga. Sieviete, kas iemieso perfektumu. Perfekts apģērbs, manieres, dzīve un mūžīga maska, kas kaut ko slēpj. Vīrieši viņu dievina, sievietēm skauž viņas elegance un mierīgā daba, bet Rolanda vienaldzīgi slīd pa dzīvi. Tik interesanti bija ieskatīties šīs sievietes dzīvē, atklāt, ko slēpj vienaldzīgā maska, kā risinās Rolandas dzīve gadiem ejot,” saka grāmatu blogere Zane Berce.
Lelde Stumbre latviešu lasītājiem pazīstama kopš 20. gadsimta 60. gadiem. Pārsvarā viņa rakstījusi lugas, kuras ar labiem panākumiem iestudētas profesionālajos un amatierteātros. Luga “Sarkanmatainais kalps” pārtapusi kinofilmā “Dīvainā mēnessgaisma”, bet luga “Smiltāju mantinieki” saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu.
Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.


Atbildi pareizi... un, iespējams, laimēsi Leldes Stumbres
psiholoģisko romānu “Perfekcioniste”.

1. Kuras Saeimas deputāte bijusi Lelde Stumbre?
a) 11.Saeimas,
b) 12.Saeimas,
c) 13.Saeimas.
2. Kam veltīts Leldes Stumbres biogrāfiskais
romāns “Maija, Cher Ami!”?
a) Maijai Salmiņai,
b) Maijai Siliņai,
c) Maijai Silmalei.
3. Nosauciet trīs Leldes Stumbres lugas!

Sūti atbildes līdz 8.augustam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu un uzvārdu!

27.jūlija laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes:
1. a) Laura Gundara pirmo iestudēto lugu sauc “Septītais”; 2. c) Laura Gundara kriminālromānu sauc “Apglabāt uz valsts rēķina”. Grāmatu “Valis ir atpakaļ” laimēja Antons Skudra. Apsveicam! Balvu var saņemt redakcijā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide