Lasīt dzeju ir mūsdienīgi un iedvesmojoši

Vairāk nekā 50 gadus septembris tiek dēvēts par dzejas mēnesi, jo visā Latvijā notiek  Dzejas dienas. Arī gulbenieši ir aicināti rīt, 7.septembrī, pulksten 17.00 pulcēties pie Gulbenes novada bibliotēkas, kur dzejas dienā “Saulgriezes ziedos saules zaķēni skrien” jūs uzrunās dzejnieki.

Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa stāsta, ka savu dzeju lasīs dzejniece Inga Gaile, kā arī Gulbenes novada literāti: Daiga Kalinka, Iveta Krūmiņa, Arvis Degums, Ramona Ruņģe, Agnese Līcīte, Evita Lūse, Inese Tirzīte, Inese Strautmale, Antoņina Logina un Vilis Grasis. Akustisko koncertu sniegs jaunie ģitāristi Amanda Baldone, Haralds Zenka, Aleksis Pusts un viņu skolotājs Gregs.

“Dzejas dienu kā ierasts daudzkrāsaināku vērtīs mākslas darbu izstāde. Šoreiz tā būs Rudītes Liepiņas grafikas izstāde “Pieskārieni”, ko papildinās mākslinieces vadītais plenērs. Savu krāsas laukumiņu kopīgajā gleznā varēs iekrāsot ikviens no klātesošajiem. Saulgriezēm košāk ziedēt līdzēs Ailitas Brezinskas veidotie floristikas darbi. Lai kopējā noskaņā ienestu vēl vairāk svētku sajūtas, aicinām arī ikvienu no jums iesaistīties ziedu pušķu konkursā. Skatītāju simpātijas noteiksim pēc klātesošo balsojuma,” mudina I.Krūmiņa. Dzejas dienu ar jaunākajiem izdevumiem bagātinās Vītola izdevniecības grāmatu galds.

“Iesakām nenokavēt pasākuma sākumu, jo no pulksten 17.00  līdz 17.05 notiks dzejas zibakcija, kad visus klātesošos aicināsim atvērt līdzpaņemtos lirikas krājumus, lai piecas minūtes kopīgi baudītu dzeju. Lasīsim klusu pie sevis vai pusbalsī, sēžot uz soliņiem, bibliotēkas kāpnēm vai līdzpaņemtā spilvena, uz velosipēda vai mašīnā, patveroties zem saulessarga vai romantiskas platmales, tinoties plecu lakatā vai gaisīgā šifona šallē, vizinot ratiņos mazuli vai lasot viņam priekšā… Iespējams, tieši tad vislabāk būs sajūtams - lasīt dzeju ir relaksējoši, iedvesmojoši un mūsdienīgi. Interesantākos pamanītos fotomirkļus atspoguļosim bibliotēkas mājaslapas galerijā,” informē I.Krūmiņa.

Šajā pašā dienā pulksten 15.00 ar dzejnieci I.Gaili varēs tikties arī Litenes bibliotēkā.

 Pasākums notiek Valsts kultūrkapitāla fonda projektā “Vārdu soļi. Rakstnieki par oriģinālliteratūru jauniešiem Gulbenes novada bibliotēkās”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide