Latviešu kino pārsteigums

Nu jau visiem būs zināms: Latvijā slepus tapusi pikanta komēdija, kuru radījuši atzīstami kino meistari un kurā filmējušies pazīstami latviešu aktieri. Filmēšanas darba nosaukums gan, iespējams, šokējošs - “Sekss latviešu gaumē”.

Filmas pasūtītājs ir Latvijā pazīstamākais filmu izplatītājs “Forum Cinema”, kas arī piedalījies projekta finansēšanā. Iecere nākusi, raugoties uz kaimiņiem – igauņiem un lietuviešiem, kuri, tāpat kā šeit Latvijā, gadiem ilgi gaidījuši, kad Nacionālā kino padome lems, ka tautai vajag arī izklaidi, komēdiju, jo visa kino budžetam piešķirtā nauda tiek sadalīta filmām, kas varētu paspīdēt kādā festivālā autoriem un kino zinātniekiem par prieku. Ļaudīm no tā prieka maz, ikdienā ir pietiekami negāciju, lai vēlētos to skatīt arī kinoteātrī.

Kaimiņos radītās pašfinansētās komēdijas kļuvušas par savas valsts kino gada hītiem. Nu ir kārta raudzīt, kas būs iznācis režisoram Andrejam Ēķim, aktieriem Intaram Ŗešetinam, Kristīnei Nevarauskai, Ģirtam Ķesterim, Elīnai Vānei, Jurijam Djakonovam, Kristīnei Belickai un, pats pārsteidzošākais - grupas “Prāta vētra” mūziķim Jānim Jubaltam, kas šajā projektā debitē kā aktieris.

Sižeta ideja nākusi no pavisam jaunas dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces, tā iepatikusies gan Andrejam Ēķim (studija Platforma Filma), gan “Forum Cinema” speciālistiem, kas ļoti labi pārzina skatītāju vēlmes.

“Latvijā ir sekss. Viegla komēdija par attiecību veidošanu, par greizsirdību un kaisli. Visus filmas personāžus vieno vēlme pēc flirta…” – tā raksturots jaunais kinodarbs.

Kas ir svingeri? Oficiāls skaidrojums: “Pāri, kas meklē seksuālus piedzīvojums ārpus savām attiecībām.” Ar gadiem intīmā dzīve kļūst vienveidīga, veselīgā kaisle plok un gribas baudīt kādu vēl nebijuši dzirkstelīti. Šajā filmā tieši tā notiek. Bet pirmais mēģinājums izvēršas gana komisks un anekdotisks.

Tiem kas domā, ka filma būs netikumiem pārpilna, der zināt, ko par to saka filmas aktrise Kristīne Nevarauska: “Es domāju, ka te viss būs gaumes robežās”. Protams, filma taču negrasās nošķirt alkstošu skatīt gribētāju un šādas tēmas noliedzēju. Filma skatāma visiem pieaugušajiem: lai uzjautrinātos, no sirds izsmietos un piekristu filmas režisoram - nu ir taču mūsu Latvijā sekss!

Filma veidota tikai digitālajā formātā un tāpēc būs skatāma digitalizētajos kinoteātros – tātad arī Madonā un Smiltenē. Skatīt gribētājiem jālūko, kur tuvāk. Smiltenes kultūras centra kinoteātrī - jau ar pirmizrādes dienu – 9.decembri un līdz pat 18.decembrim. Attālākiem skatītājiem pirms šurp braukšanas iesaka telefoniski pārliecināties par brīvajām vietām. Plašāka informācija – www.smilteneskino.lv.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide