Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Leļļu teātrī atkal būs skatāmas neparastās "Skroderdienas Silmačos"

Latvijas Leļļu teātris, turpinot tradīciju, jau no šīs nedēļas skatītājus aicina savlaicīgi notvert Jāņu sajūtu vienā no savdabīgākajiem Leļļu teātra iestudējumiem - izrādē „Skroderdienas Silmačos". Rūdolfa Blaumaņa tēli te pārtapuši amizantos, raksturos niansētos mājdzīvniekos.

Silmaču sēta Leļļu teātrī skatītājiem ar un bez bērniem būs atvērta četras dienas: 2., 8., 15. un 21. jūnijā plkst. 18:30.  

Jāņu nakts mistēriju gaisotnē atkal satiksim Antoniju, Dūdaru, Kārlēnu, Ieviņu, Rūdi un visus pārējos varoņus, kuri izgaršo dzīvi vienkāršajā lauku sētā. Kā redzams, ragi un radziņi, astes un astītes, šņukuri un pakavi nebūt netraucē uzplaukt cilvēciskām kaislībām un amizantām vājībām...

 

Der atgādināt: „Skroderdienas Silmačos", kas Latvijas Leļļu teātrī tika iestudētas 2007. gadā, saņēmušas ne tikai Spēlmaņu nakts žūrijas specbalvu par „Netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai", bet arī žilbinošas skatītāju atsauksmes.

 

Iestudējuma režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis ievērojuši Blaumaņa tradīciju, jo galvenais mērķis, veidojot šo leļļu izrādi, bijis sagādāt skatītājiem patīkamu atpūtu un jautru izklaidi. Ne jau velti pats Blaumanis par savam „Skroderdienām" teicis šādi: "Neaizmirstiet, draugi, ka tā ir joku luga. Esmu gribējis rādīt smieklus. Cita mērķa man nav bijis. Man patīk, kad tauta smejas. Mēs, latvieši, esam tik smagi, ka neprotam priecāties..."

 

Izrādes māksliniece ir Ilze Vītoliņa, scenogrāfe - Anita Znutiņa-Šēve. Izrādes radošā komanda vienojusies par spilgtu paņēmienu, kas tik labi pazīstamo komēdiju padara vēl komiskāku un modernāku - proti, lugas tēli ir nevis lelles-cilvēki, bet gan lelles-dzīvnieki. Režisori uzskata, ka ar dzīvnieku tēlu palīdzību var panākt spilgtākas savstarpējās tēlu attiecības, nevienu tieši neaizvainojot...

 

Izrādes dziesmas aranžējis Valdis Zilveris, bet lomās redzēsim visu Leļļu teātra aktieru ziedu: Antonijas jeb Silmaču saimnieces lomā iejutīsies Lienīte Osipova, Aleksis būs Artūrs Putniņš, Kārlēns - Miķelis Žideļūns, Elīna - Baiba Geķe, Pindaks - Daumants Švampe, Pindacīša - Silvija Bitere, Ieviņa - Santa Didžus, Pičuks - Pauls Anteins, Auce un Bebene - Dace Vītola, Tomuļu māte - Audra Pētersone, Dūdars - Pēteris Šogolovs, Rūdis - Edgars Kaufelds, Ābrams - Valdis Vanags, Joske - Pēteris Šogolovs, Zāra - Dana Lāce.

 

Kā minēts, izrāde „Skroderdienas Silmačos" repertuārā iekļauta četras reizes - 2., 8., 15. un 21. jūnijā plkst. 18:30.

 

Īpaši interesants būs 21. jūnija vakars - Leļļu teātra sezonas noslēgums, kad pēc izrādes „Skroderdienas Silmačos" fināla tiks paziņoti un sumināti skatītāju favorīti - aizvadītās sezonas labākā aktrise, labākais aktieris un jauniestudējums (gan krievu, gan latviešu trupā).

 

Jāatgādina, ka skatītāju balsojums par labākajiem aktieriem un izrādēm turpināsies vairs tikai līdz šīs nedēļas nogalei - 3. jūnijam. Nobalsot šogad iespējams ne tikai Leļļu teātrī, aizpildot anketu, bet arī internetā, Latvijas Leļļu teātra mājas lapā - www.lelluteatris.lv.

 

Visas anketas, kurās minēts balsotāja vārds un tālrunis, piedalīsies izlozē: 10 laimīgos uzvarētājus gaida ielūgums 2 personām uz sezonas noslēguma izrādi 21. jūnijā.

 

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās, internetā un Leļļu teātra kasē.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide