Latvijas Leļļu teātris aicina uz teātra izrādi "Joka pēc alfabēts"

Latvijas Leļļu teātris 15.novembrī pulksten 11.00 Gulbenes kultūras centrā aicina uz teātra izrādi “Joka pēc alfabēts”.

Indras Sproģes asprātīgā grāmatiņa "Joka pēc alfabēts", pēc kuras motīviem tapusi izrāde, uzskatāma par savdabīgu fenomenu mūsdienu latviešu literatūrā. Jau tūlīt pēc izdošanas 2010. gada nogalē tā kļuva par vienu pirktākajām bērnu grāmatām, iekarojot visu paaudžu lasītāju sirdis.

Ceļu uz grāmatas žilbinošo popularitāti spodrinājusi arī studijā "Rija" tapusī animācijas filmiņa, kurā skan Renāra Kaupera sacerētā dziesma. Izrādās, lai saistītu mazā lasītāja uzmanību, var iztikt bez zvaigžņu karu tipāžiem un sarežģītām kompjūtergrafikām: "Joka pēc alfabēts" pierāda, ka veiksmes stāsta pamatā var būt arī vienkāršība, sirds siltums un cilvēcība.

"Joka pēc" radušies alfabēta teikumi, draiskās ilustrācijas un mīļās pasaciņas par to, kāpēc ābols cepa bumbiera čības, kā ērglim veicās ar gliemežu ģimenes fotografēšanu, kā cits citam palīdzēja dažādi dzīvnieki un pat helikopters, nu pārtapuši sirsnīgā izrādē, kuru veidojusi Leļļu teātra galvenā režisore Vija Blūzma. Grāmatiņas tēlus lellēs pārvērtusi teātra galvenā māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, bet burtu rotaļas izspēlēs aktieri Anrijs Sirmais, Dace Vītola un Santa Didžus, uzburot visdažādākos tēlus, mazajiem pierādot, ka mācīties var būt arī viegli un jautri!


Savukārt Renāra Kaupera dziesmiņu "Joka pēc alfabēts" ar autora laipnu atļauju un ieteikumu izrādes vajadzībām papildinājis un aranžējis komponists Valts Pūce.


Biļetes cena – 1,50 Ls.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide