"Latvijas Mediji" laiduši klajā izcilu detektīvromānu - “Vajātājs”

 Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā somu rakstnieka, producenta un scenārista Maksa Sēka pirmo grāmatu sērijā par izmeklētāju Džesiku Niemi “Vajātājs”. No somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse.

Slavena detektīvromānu rakstnieka sievu atrod mirušu sēžam pie galda ar smīnā sastingušu seju. Kad no jūras izskalo vēl vienu sievietes līķi, top skaidrs – slepkavības nebeigsies, ja vien neizdosies notvert noziedznieku, kurš prasmīgi atdarina romānu sižetus. Kā lai notver slepkavu, kurš allaž ir vienu soli priekšā izmeklētājiem?

"Viens no labākajiem romāniem, ko esmu lasījusi!" zviedru detektīvromānu autore, Emēlija Šepa.

“Autors ir pratis savērpt velnišķīgu sižetu, kurā arī pieredzējis lasītājs netiek gudrs – ir saprotams, ka izmeklētāju komandā ir nodevējs, bet līdz pat pēdējam brīdim nav nojausmas, kurš tas varētu būt. Romānā ir arī labi iezīmēts mūsdienu Somijas sociālais fons, lasītājam ir viegli ieraudzīt filigrāni radītos tēlus, valodas izteiksmes stils ir spēcīgs, lasītāju sagaida daudz trāpīgu izteicienu un humora” rakstniece Rolanda Bula.

Romāns "Vajātājs" ieguvis starptautisku atzinību ne vien Eiropā, bet arī Amerikā un Āzijā. 2019. gada nogalē Holivudas kinostudija Stampede Ventures ieguva tā ekranizācijas tiesības. Romāna tulkošanas tiesības pārdotas vairāk nekā 40 valstīs.

Makss Sēks (Max Seeck) savulaik mācījies Helsinku Vācu skolā, studējis ekonomiku Tallinā un ieguvis maģistra grādu Cīrihē. Šobrīd savu ikdienu velta rakstīšanai. Pirmā Maksa Sēka grāmata iznāca 2016. gadā, nu jau viņa radošo darbu sarakstā ir pieci detektīvromāni.

Izdevniecībā "Latvijas Mediji" šobrīd sagatavošanā ir Maksa Sēka otrais romāns sērijā par izmeklētāju Džesiku Niemi. Rakstnieks šobrīd strādā pie trešā romāna sērijā.

Grāmata tapusi ar FILI (Finnish Literature Exchange) – Somijas literatūras eksporta centra atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide