Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts Alūksnes kultūras centrā

Piektdien, 2.decembrī, pulksten 19.00 Alūksnes kultūras centrā diriģenta Modesta Pitrena vadībā viesosies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un klarnetists Ints Dālderis.

Šo augsti profesionālo mūziķu izpildījumā mūs gaida gaišas un dzīvinošas mūzikas programma. Ievadam – angļu 20. gadsimta meistara Vona-Viljamsa apstrādāta angļu renesanes laika komponista Talisa sakrāla melodija. Sekos amerikāņa lielisks Ārona Koplenda koncerts, kurā ir gan aizkustinošs skaistums, gan dejas stihija ar bugivugi, čārlstona un Brazīlijas ritmu elementiem. Koncerta otrajā daļā – Ludviga van Bēthovena populārā Sestā simfonija, kurā komponists nododas dabas gleznojumam skaņās. Saskaņā ar komponista ieceri, klausītāji satiekas laukos, kur viņus pārņem “patīkamas sajūtas”. Simfonijā ir zemnieku dejas, putnu parāde ar lakstīgalas, paipalas un dzeguzes klātbūtni, Bohēmijas un Šveices tautasdziesmu motīvi, bargs negaiss un pēc tam “pateicības jūsma”, ko dzied gans, kā pastorālē pieklājas...mūs sagaida neaizmirstams koncerts LNSO, Inta Dāldera un Modesta Pitrena izpildījumā!

PROGRAMMĀ:

- Ralfs VONS-VILJAMSS “Fantāzija par Tomasa Talisa tēmu”

- Ārons KOPLENDS Klarnetkoncerts

- Ludvigs van BĒTHOVENS Sestā simfonija ("Pastorālā")

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir viena no valsts klasiskās mūzikas aprites pamatvērtībām – augsti profesionālu mūziķu apvienība ar spēcīgām tradīcijām, dāsnu skanējumu un atdevīgu spēli. LNSO uzmanības lokā ir galvenokārt 19. un 20. gadsimta pasaules simfoniskie šedevri, Latvijas komponistu radītās klasiskās vērtības un mūsdienās sacerēti jaundarbi, kā arī palaikam kādas operas vai mūzikla koncertatskaņojums.

Modests Pitrens ir Latvijas Nacionālās operas galvenais viesdiriģents, Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra un Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra diriģents. Mācījies Zalcburgas Mozarteum, ko 1996. gadā ar izcilību absolvēja kora un operas diriģēšanas specialitātēs. Lietuvas Mūzikas akadēmiju absolvējis kordiriģēšanas specialitātē un simfoniskā orķestra un operas diriģēšanas specialitātē. Starptautisku konkursu laureāts.

Ints Dālderis absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, bijis Latvijas Nacionālās operas orķestra pirmais klarnetists. Viens no labākajiem Latvijas klarnetistiem. Uzstājies gan atsevišķi kā solists, gan dažādu Latvijas un starptautisku orķestru un kameransambļu sastāvos galvenajās Berlīnes koncertzālēs, Londonas Karaliskajā Alberta zālē, Zalcburgas Festspielhaus, Sanktpēterburgas Filharmonijā, Minhenes Herkulesa zālē, Cīrihes Tonhalle un Maskavas Lielajā teātrī.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide