Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas novadi lepojas Rīgā – „Novadu dienas 2011”

Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju 2011. gada pavasarī un vasarā rīko „Novadu dienas 2011". No maija līdz augustam katru mēnesi muzejā viena diena būs veltīta kādam no Latvijas etnogrāfiskajiem novadiem.

Visas dienas garumā notiks šī novada folkloras un etnogrāfisko ansambļu, kā arī tautas muzikantu koncerti. Būs apskatāma amatnieku darinājumu izstāde un demonstrējumi, notiks novada īpašo ēdienu degustācija, kā arī kulināro izstrādājumu un amatnieku darinājumu tirdziņš.  

Pretstatā Rīgas mūsdienīgajam, steidzīgajam ritmam, dinamiskajai kultūras dzīvei, kas ir atvērta pasaules vēsmām un ietekmēm, Latvijas novadi ir konservatīvāki un apzinās savu unikalitāti.

 

Multikulturālais, globalizētais rīdzinieks šobrīd arvien vairāk ilgojas pēc stabilitātes, tradīcijām un sakņu izjūtas. „Novadu dienas 2011" aicina atcerēties to, ka mēs - rīdzinieki esam nākuši no Zemgales, Kurzemes, Latgales un Vidzemes: lepoties ar to un priecāties par novadu tradicionālās kultūras bagātībām, kas arī šodien tiek koptas un attīstītas.

 

„Novadu dienu 2011" pasākumi:

 

8. maijs - Rīgas diena, „Novadu dienu 2011" atklāšana

 

15. maijs - Latgales diena;

 

12. jūnijs - Kurzemes diena;

 

24. jūlijs - Zemgales un Augšzemes diena;

 

14. augusts - Vidzemes diena.

 

Uz „Novadu dienām 2011" īpaši aicināti pieteikties amatnieki un tradicionālās kulinārijas meistari, kuri ar darinājumiem varēs piedalīties sava Novada dienas tirdziņā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide