Latvijas Okupācijas muzejs atvērs izstādi Stūra mājā

Latvijas Okupācijas muzejs 2015. gada 13. februārī atkal atvērs durvis izstādei Stūra mājā— bijušajā Valsts drošības komitejas jeb čekas ēkā, Rīgā, Brīvības ielā 61.

Pirmajā stāvā— bijušajā čekistu ēdamzālē — izvietota izstāde par čekas darbību Latvijā, ko veidojuši Okupācijas muzeja vēsturnieki. To apmeklētāji varēs apskatīt bez maksas. Savukārt čekas iekšējā cietuma kameras, šautuvi, pagrabus, pastaigu laukumu un pagalmu būs iespējams apskatīt gida pavadībā. Šīs telpas ir saglabātas apskatei pēc iespējas autentiskā izskatā. Biļetes uz ekskursiju varēs nopirkt izstādes kasē, bet jau tagad— internetā — www.bilesuserviss.lv.

Ekskursijas pa ēku gidu pavadībā plānotas noteiktos laikos, līdzīgi kā kino seansi. Šie laiki ir redzami Biļešu Serviss mājaslapā. Ekskursija ir pusotru stundu. Biļete maksā EUR 5. Skolēniem un studentiem biļete maksā EUR 2, bet invalīdiem, represētām personām un nacionālās pretošanās kustības tā ir dalībniekiem bez maksas. Jautājumus saistībā ar biļešu iegādi individuāli, grupām un skolēnu grupām var noskaidrot Biļešu Servisa klientu servisā info@bilesuserviss.lv.

Stūra mājas izstāde būs atvērta katru dienu, izņemot otrdienu. Pirmdienās, ceturtdienās un piektdienās no 10.00 līdz 17.30, trešdienās no 12.00 līdz 19.00, bet sestdienās un svētdienās no 10. 00 līdz 16.00.

Izstādi Stūra mājā Latvijas Okupācijas muzejs sagatavoja pērn projekta “Stūra māja. Lieta 1914-2014” ietvaros, kas darbojās no maija līdz oktobrim. Stūra māja ar bezmaksas ekspozīciju par čeku, ēkas apskates tūrēm un vairāku muzeju rīkotajām izstādēm, bija viens no ievērojamākajiem Rīgas-2014 projektiem. Pēc slēgšanas Kultūras ministrija piešķīra EUR 16 885, lai ēkas īpašnieks Valsts Nekustamo īpašumu aģentūra pirmajā stāvā un pagrabā iekārtotu elektrisko apkuri, un EUR 5340, lai Okupācijas muzejs varētu papildināt ekspozīciju. Arī 2015. gadā ir piešķirts valdības finansējums, kas daļēji nodrošina izstādes darbību. Trūkstošos līdzekļus izstādes darbam ir iecerēts gūt no biļešu pārdošanas.

Stūra māju šobrīd var izstaigāt arī virtuāli internetā http://skatskat.lv/virtuala-ture/stura-maja/lv/stura-maja.html.>

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide