Latvijas Puķu draugu saiets šogad aicina uz Alūksni

Latvijas Puķu draugu saiets 18. jūlijā visus puķu mīļus aicina apciemot skaisto Ziemeļvidzemes pilsētu – Alūksni, kas šogad svin 95. gadskārtu kopš pilsētas tiesību iegūšanas, lai raudzītu mūsu novada skaistākos dārzus un satiktu to kopējus – sirsnīgos malēniešus. Šī gada ziedu svētkiem esam devuši moto „Sirds uzzied Alūksnē!”.


18. jūlijā puķu draugi Alūksnē sāks pulcēties jau no pulksten 8.00 Alūksnes ezera, kad lielākajā salā - Pilssalā sāksies dalībnieku reģistrēšanās. Tad pasākuma dalībnieki sēdīsies organizatoru sarūpētajos vai arī paši savos autobusos un dosies aplūkot puķu dārzus. Katrā autobusā, tai skaitā tajos, ar ko ieradīsies organizētās grupas, pasākuma rīkotāji nodrošinās gida klātbūtni.

Maršrutā, kas būs aptuveni 80 kilometrus garš, puķu draugi no visas Latvijas iepazīsies ar desmit objektiem, sadalot to aplūkošanu divās daļās – pirmspusdienā un pēcpusdienā. Alūksnes novadā ir daudz skaistu, ziedošu dārzu, par kuriem rūpējas sirsnīgi un viesmīlīgi saimnieki. Puķu draugu saieta dalībnieki varēs iepazīties ar astoņām sētām un to saimniekiem pilsētā un novada pagastos.

Pasākuma dalībniekiem ļausim pārliecināties, ka esam radošo malēniešu zeme, tādēļ aicināsim viņus izbaudīt senatnīgo gaisotni Jaunlaicenes muižas parkā un iejusties īsteni malēniskās izdarībās – pacilāt izslavēto maisu, ar ko gaisma istabā nesta, fotografēties ar izdaudzināto malēniešu baļķi, kā arī uzzināt savu svaru pēc šejieniešu izpratnes un saklausīt valodas īpatnības malēniskajā izrunā. Par to visu gādās Jaunlaicenes muižas muzeja ļaudis un citi darbīgie jaunlaicenieši. Turpat muižas parkā būs sastopams arī keramiķis Uģis Puzulis ar saviem darbiem.

Dienas vidū visi atgriezīsies Alūksnē, kur varēs ieturēt pusdienu maltīti un baudīt kultūras un sporta aktivitāšu programmu. Pasākuma dalībniekus Pilssalā priecēs Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums”, muzikālie alūksnieši – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, Krūmiņu ģimene, novada jaunie dziedošie talanti. No pulksten 8.00 līdz pat 19.00 turpat Pilssalā – stadiona teritorijā notiks tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan dažādus stādus un dēstus, gan amatniecības darinājumus.

Savukārt pilsētas centrā, parkā pie Alūksnes Jaunās pils, saieta dalībniekiem būs aplūkojami 16. un 17. jūlijā floristu plenēra laikā tapušie vides objekti. Plenēram gan individuāli dalībnieki, gan komandas var pieteikties līdz 10. jūlijam, pie kam prasmes floristikā šai gadījumā nav nozīmīgas, jo vides objektu veidošanu vadīs profesionāli floristi. Bet Alūksnes muzejā, kas atrodas Jaunajā pilī, varēs priecāties par novada mākslinieku darbu izstādi „Ziedi sajūtās”.

Tiem, kas nedosies aplūkot novada skaistākos puķu dārzus, dienas laikā Alūksnes ezerā būs iespēja sekot līdzi Eiropas un Baltijas čempionātam ūdens motosportā, kas būs vērojams turpat, Pilssalā.

Vakarā Puķu draugu saieta dalībnieki atkal sapulcēsies Pilssalas estrādē uz kopīgu vakariņošanu un noslēguma pasākumu. Vēlāk būs arī zaļumballe ar mūziku dažādām gaumēm, uz to gan biļetes iegādājamas atsevišķi.

Ikviens, kas vēlas piedalīties Latvijas Puķu draugu saietā, sīkāku informāciju par pasākumu un pieteikšanos tam var iegūt www.aluksne.lv/pukudraugi. Dalībnieku pieteikumus gaidīsim līdz 1. jūlijam.

Mīļi gaidīsim puķu draugu no visas Latvijas skaistajā Alūksnē!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide