Latvijas Radio un Teterevu fonds atklāj projektu „re!starts”

Latvijas Radio un Teterevu fonds šodien kopīgi atklāj sadarbības projektu „Re!Starts”, kura ietvaros Latvijas Radioteātris radīs konceptuāli jaunus iestudējumus, organizēs lugu konkursu dramaturgiem un izstrādās Radioteātra ilgtspējas koncepciju.

Projekta ietvaros Radioteātris veidos sociāli aktīvu, komunicējošu, respektablu un attīstīties spējīgu kultūras un teātra platformu, kas darbojas pilna sabiedrības modeļa (bērni, jaunieši, ekonomiski aktīvā sabiedrības daļa un seniori) interesēs. Radioteātris veidos konceptuāli jauna formāta seriālu, piedāvājot to Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 4 rīta programmu klausītājiem – ekonomiski aktīvajai, tomēr līdz šim mazāk iesaistītajai sabiedrības daļai. No 2.decembra katru darba dienas rītu seriāli skanēs LR1 ēterā plkst.9.05. Kā pirmo klausītājiem piedāvāsim Leldes Stumbres seriālu „Stopētāji” Jura Joneļa režijā. Savukārt Latvijas Radio 4 īpašs seriāls krievu valodā šajā pašā laikā skanēs no 27.janvāra.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar Radioteātri un iesaistītu viņus radioteātra žanra attīstīšanā, tiks organizēts jaunatnei paredzētu raidlugu rakstīšanas un iestudēšanas konkurss ar tam sekojošu labākās lugas iestudēšanu Latvijas Radioteātrī un raidīšanu LR1 ēterā nākamā gada maija beigās.

Analizējot jaunās Radioteātra sezonas veiksmes un izaicinājumus, projekta „Re!Starts” komanda radīs arī ilgtspējas koncepciju repertuāra plānošanas sistēmas izstrādei, jauniešu auditorijas vēlmju un vajadzību noskaidrošanai ar tai atbilstoša repertuāra un formu ieviešanu. Koncepcijā apzināsim iespējas uzlabot arhīva materiālu pieejamību ar raidlugu nomu vai lejuplādes iespējām, kā arī iesaistei multimediju vides pasākumos  un performancēs ārpus Latvijas Radio ētera laikiem. Īpašu uzmanību veltīsim tam, lai dalītos nedaudzo Radioteātra profesionāļu pieredzē ar jauniem radošajiem spēkiem: dramaturgiem, režisoriem, skaņu režisoriem sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Aktīvākai komunikācijai ar auditoriju projekta „Re!Starts” veidotāji izmantos populārākos sociālos tīklus, padarot Latvijas Radioteātri par nozīmīgu un mūsdienīgu teātra mākslas un kultūras mediju, vienlaikus arī popularizējot līdzšinējo Latvijas Radioteātra veikumu, ļaujot jauniegūtajām auditorijām iepazīt Latvijas Radioteātra fondu krājumus. Aicinām sekot projekta aktivitātēm sociālo tīklu kontos: www.twitter.com/RestartsRT , www.facebook.com/RestartsRT un www.draugiem.lv/restartsrt, un aktīvi paust savu viedokli, iespaidus un idejas par piedāvāto saturu un radošajiem risinājumiem!


L U G U    K O N K U R S S

 

Šoreiz nav nozīmes, vai esi augstākās raudzes dramaturgs vai savā dzīvē vēl neesi uzrakstījis nevienu literāru darbu. Uzraksti tik pārliecinošu lugu, lai tās radioiestudējuma translēšana 2014. gada maija beigās liktu Latvijas jauniešiem, iespējams, pirmo reizi dzīvē ieslēgt mūsu valsts sabiedrisko radio – Latvijas Radio 1! Tātad, Tavas lugas mērķauditorija – MŪSDIENU LATVIJAS JAUNIEŠI, KURIEM VAIRS NAV 16, BET VĒL NAV 20 GADU.

Konkursa rīkotājs: Latvijas Radioteātris, Borisa un Ināras Teterevu atbalstītā projekta „Re!Starts” ietvaros

 Balva konkursa uzvarētājam: raidlugas iestudēšana Latvijas Radioteātrī 2014. gada pavasarī ar pirmatskaņojumu Latvijas Radio 1 ēterā 2014. gada 24., 25., 31. maijā un 1.jūnijā. Par lugas iestudēšanu ar uzvarētāju tiek slēgts autoratlīdzības līgums par vienreizēju autoratlīdzības samaksu. Autoratlīdzības neto apmērs EUR 1400 (viens tūkstotis četri simti eiro).

 Konkursa izsludināšana:

2013. gada 12. novembris

Raidlugas iesniegšanas pēdējais termiņš:

2014. gada 3. februāris plkst. 23:59

 

Raidlugas žanrs un tēma:

Raidlugas žanram netiek uzlikts ierobežojums. Raidlugas tēma ir brīvi interpretējams teksts: „O, skaistā galvas purināšana par neapstrīdamo patiesību! Ņem un apšaubi!” (teksts aizgūts no Bertolta Brehta balādes „Šaubu slavinājums”.)

Raidlugas apjoms, noformējums un specifikācija:

Raidlugu jāveido četrām daļām. Katras daļas teksta apjoms 7 - 8 (septiņas līdz astoņas) lappuses, tekstu rakstot 14. izmēra Times New Roman fontā. Kopējais lugas apjoms 28 – 32 (divdesmit astoņas līdz trīsdesmit divas) lappuses. Visas četras lugas daļas jāapvieno vienā failā. Raidlugas pirmajā lappusē pirms lugas nosaukuma OBLIGĀTI jānorāda lugas autora vārds, uzvārds vai pseidonīms, vecums, tālruņa numurs un epasta adrese.

 

Konkursa dalībnieku un iesniegto lugu ierobežojumi:

Konkursa dalībnieks/-ce drīkst būt jebkuras pasaules valsts pilsonis/-e jebkurā vecumā, bet lugai jābūt rakstītai latviešu valodā (luga nedrīkst būt tulkojums). Lugas autors ar savu pieteikšanos konkursā apliecina, ka pats ir lugas autors un ka konkursam iesniegtā luga līdz šim nav iestudēta citos teātros un ka tā netiks iestudēta citos teātros un/vai nepiedalīsies citos lugu konkursos līdz 2014. gada 1. oktobrim. Gadījumā, ja autora iesniegtā luga neuzvar šajā konkursā, autoram ir tiesības to brīvi izmantot no 2014. gada 12. februāra.

Raidlugas iesniegšanas veids:

elektroniski doc formātā (kā pievienotu failu) pa epastu: restarts@latvijasradio.lv

 Konkursa vērtēšana:

Konkursu vērtē žūrija, ko veido 15 dažādu vecumu, profesiju un nodarbošanās pārstāvji (literāti, režisori, aktieri, redaktori, sociologi, antropologi, studenti, vidusskolēni). Žūrijas komisiju ir apstiprinājis Latvijas Radio Valdes loceklis un žūrijas sastāvs nav apstrīdams. Žūrijas locekļu vārdi tiek atklāti līdz ar konkursa uzvarētāja paziņošanu. Žūrijai lugu konkurss ir anonīms – žūrijas locekļi saņem lugas tekstu bez norādēm uz autoru. Katrs žūrijas loceklis saņem visas konkursam iesniegtās lugas, no kurām izvēlas desmit labākās, vislabākajai  piešķirot 10 punktus, otrai labākajai 9 utt. Konkursa finālā iekļūst tās piecas lugas, kas saņēmušas vislielāko kopējo punktu skaitu. Konkursa lugas finālistes – žūrija vērtē pēc analoga principa. Vienādu punktu skaita gadījumā finālā uzvar tā luga, kurai bijis lielākas punktu skaits pirmajā kārtā. Žūrijas locekļi kā autori lugu konkursā piedalīties nedrīkst.

Konkursa uzvarētāja paziņošana: 2014. gada 11. februāris Latvijas Radioteātra studijā un elektroniski visiem konkursa dalībniekiem. Latvijas Radioteātris publisko tikai konkursa uzvarētāja vārdu, uzvārdu vai pseidonīmu.

INFORMĀCIJAI

Pēc konkursa uzvarētāja paziņošanas, Latvijas Radioteātris izsludinās konkursu režisoriem un/vai režijas studentiem  par tiesībām iestudēt lugu Latvijas Radioteātrī 2014. gada pavasarī

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide