Latvijas simtgades Dziesmu un deju svetki: draudzīgi, pamanīti, novērtēti 13

Svens Renemanis, Gulbenes novada pašvaldības vecākais konsultants kultūras jomā:

Mūsu tautas kolektīvu dalība lielajos svētkos Rīgā šonedēļ notiek bez lieliem starpgadījumiem, kaut Gulbenes novada pašdarbnieku skaits ir liels. Ja gadās kādas sīkas nianses, esam mēs, vietējais štābs – laba komanda. Visa atbildība ir uz mums, jo šajos svētkos nenotiek tādas lielās koordinatoru tikšanās. Acīmredzot tiek uzskatīts, ka informācijas ir bijis pietiekami un visiem viss ir skaidrs.

Katrs mēs zinām, cikos ēdam, cikos braucam. Informācija ir skrupulozi izstrādāta, un viss ir smalki noorganizēts. Ja pašdarbniekiem ir jautājumi, nāk pie mums, prasa, visu risinām.

Trešdien vienu sievieti aizvedām līdz Gaiļezera slimnīcai, jo bija gruzis acī ticis. Vēl viena pašdarbniece veselības problēmu dēļ ceturtdien devās mājās. Par kolektīvu dalībnieku veselību un drošību ļoti rūpējamies. Dejotāju vajadzībām ir sarūpētas aukstuma pakas, saites. Viss normālai Dziesmu un Deju svētku procesa norisei. Arī par tērpu mazgāšanu rūpējamies. Veļasmašīnas ir, pulvera pietiek. Rindā uz mazgāšanu nav jāstāv. Neesmu dzirdējis nevienu sliktu vārdu. Vispār esam visi draudzīgi, cits citu atbalstām.

Palaikam mūsu redzeslokā parādās pašdarbnieki novadnieki, kuri dzīvo ārzemēs un arī piedalās svētkos savu turienes kolektīvu sastāvā. Mūsu pašdarbnieki jūt lielu interesi no televīzijas žurnālistu puses. Esmu dzirdējis, ka alūksnieši mūs par to mazliet apskauž.

7.jūlijā pulksten 11.00 Stāmerienas deju kolektīvs “Poga” (vadītāja Zaiga Mangusa) aicina visus novada pašdarbniekus pulcēties uz pateicības pasākumu pagalmā mūsu naktsmītnes vietai Rīgā. Arī tur kopā ar mums būs televīzija. “Poga” ir kļuvusi populāra arī sociālajos tīklos. Puišu mēģinājuma versijā izpildītajai dejai “Prūšu zeme” ir vairāki tūkstoši skatījumu.
Mēs, gulbenieši, Rīgā ieradāmies ar vilcienu un piesaistījām sev uzmanību. Arī aizbrauksim skaisti, sakot paldies par šīm dienām Rīgai un visiem, kuri mums palīdzēja būt svētkos, justies labi un piederīgi.


Pievieno komentāru

Komentāri 13

Mājās palicējiem

Izmantojiet iespēju dižkoncertu vērot uz lielā ekrāna Kultūras centrā. Skaņa un attēla kvalitāte izcila. Klātbūtnes efekts ļoti tuvu reālajam.

pirms 2 gadiem, 2018.07.08 14:22

Dziedātājiem un dejotājiem.

Priecīgu atgriešanos mājās! Paldies par skaistajiem svētkiem!

pirms 2 gadiem, 2018.07.09 08:20

dalībnieks

Paldies visiem Gulbenes novad;a, kas rūpējās un organizēja visu! Mēs patiešām bijām aprūpēti, viss bija labi organizēts! Arī brauciens ar vilcienu, sgaidīšana, gājiens - viss bija lieliski! Beidzot mūsu novads parādīja sevi no labās puses!

pirms 2 gadiem, 2018.07.09 19:47

Svētku skatītājs

Šis novada kultūras kūrētājs intervijas laikā iespējams nebija atgājis no alko eiforijas. Nevis alūksniešiem bija jāapskauž gulbenieši, bet gulbeniešiem alūksnieši, jo svētku laikā nepameta sajūta, ka alūksnieši ir visos masu saziņas līdzekļos! Ieslēdz no rīta TV, bet tur viņus jau intervē autobusā brauciena laikā uz mēģinājumiem. Viņi bija visur un stipri vairāk, gan LNT, gan LTV, gan Latvijas radio! Gulbenei viss apsīka ar vilciena reisu!
Diemžēl visus svētku laikā Gulbenes pašvaldības sabiedriskās attiecības bija zem katras kritikas!

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 09:49

Diāna

Vai tad gozēšanās medijos ir tik svarīga? Vai tad tas ir galvenais? Un varbūt mediji izcēla tos, kuriem ir augsti sasniegumi skatēs? Nav vērts uzmest lūpu. Vairāk un cītīgāk jāstrādā ikdienā.

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 10:22

Svētku skatītājs

Diāna, šeit neiet runa par lūpas uzmešanu! Ir jālepojas par katru kolektīvu, kurš uzstājas svētkos!!! Iet runa par to, ka sabiedriskās attiecības strādā tikai līdz brīdim, kamēr fonā grozās novada pašvaldības vadītājs! Kaut vai piemērs - skatītājs aiziet uz deju koncertu „Vēl simts gadu dejai”. Lasa programmu un sapriecājas - oooo, divi dalībnieku kolektīvi no Gulbenes. Super. Būs jāpievērš uzmanība, beeeet....hmmm, kādos tērpos viņi dejos, lai atpazītu???? Un tad rodas ideja, ka jāatver novada soc.tīklu lapas un jāpaskatās, vai ir kāda info pirms koncerta par novada māksliniekiem, kāda bilde, kā šie mākslinieki izskatās! Beeeet ver vienu, otru, trešo lapu un nekā! Vienīgais glābiņš, ka ieraugi skatītāju vidū Rūsiņa deju pasniedzēju un pēc viņas dedzīgā skatiena virziena dejas laikā vari sazīmēt, kuri ir gulbenieši. Un nederēs arī arguments, ka kostīmos visi vienādi, jo šogad dejotāju kostīmos bija dažādība. Piedevām, pēc aplauziena radās vēlme paskatīt citus novadus, kā tur lepojas ar saviem māksliniekiem. Un viņi lepojas gan par tiem, kuriem augstāki rezultāti, gan par pārējiem. PAR VISIEM.
Žēl, ka Gulbenes pašvaldība negribēja lepoties ar ikvienu kolektīvu, kurš aizbrauca no Gulbenes!

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 11:34

Malda

Svētki aizvadīti, pilni emociju, asarās mirkstošu vaigu, sirds rajonā piespiestu plaukstu! Neredzēti daudz svētku dalībnieku! Viss jau bija skaisti un emocionāli, tomēr man gribas pievienoties tam cilvēkam, kurš atzina, ka dziedāt un dejot mūsu tauta tiešām prot, bet tad, ja ir jāiestājas par par cilvēkiem, par ļoti nopietnām problēmām, mēs no tām atejam malā. Jā, mēs gadu desmitiem dziesmās apraudam savu vēsturi, bet cik ir tādu, kas raud par Bērnu klīniskajā slimnīcā mirstošajiem bērniem,, cik mēs raudam par tiem, kas tirgo mellenes lielceļu malās, lai nopelnītu naudu skolas lietu vajadzībām? Kāpēc mēs neraudam tad, kad mūsu zinātnieki izgudro jaunus medikamentus smagu slimību ārstēšanai, bet nav finansējuma, lai tos varētu ražot, tādējādi palīdzot cilvēkiem? Kāpēc mēs nespējam skaitliski tādā apjomā sapulcēties, un iziet ielās tad, kad ir jāiestājas par Latvijas tautai svarīgām problēmam? Mēs esam gatavi 800 000 atvēlēt Romas pāvesta vizītei, lai jau pēc neilga laika vāktu ziedojumus Bērnu slimnīcai? Vai tiešām Pāvests vizināsies zelta karietē ar dimanta riteņiem?
Klausoties neklātienē noslēguma koncertu, aizkustinošas bija visiem zināmās klasiskās kora dziesmas, bet sākotnēji kompozīcijās kārtējo reizi tika bēdāts par Latvijas smago vēsturi, par mums kā cietējiem. Cietēju - nevis cīnītāju sindroms mums diemžēl piemīt lielā mērā! Mēs gribam cīnīties par pagātnes faktiem, ko nav iespējams vairs izmainīt, beigsim apraudāt leģionārus un citus! Iestāsimies par šodienu un rītdienu!
Diemžēl maziepriecinoša bija tā dalībnieku kopības sajūta ( protams, ne visu), kāda Rīgas ielās bija vērojama pēc lielkoncertiem. Tautu tērpos ģērbušies, ar pārdzertu jēgu, ar grādīgo dzērienu pudelēm rokās, aurojoši. To redzot, diemžēl negribējās teikt- esam dziedātāju un dejotāju tauta, redzētais liecināja par kaut ko pavisam sliktu. Mēs gribam būt savas tautas kultūras nesēji nākotnē, nu tad pratīsim cienīt arī tautas tērpu! Pratīsim to skaisti nest, nevis tajā tērpušies, streipuļot!
Katrā ziņā svētku norisē ir ieguldīts ļoti liels darbs! Paldies dalībniekiem par izturību, tomēr visā šajā noskaņā nespēju iztikt bez dažiem ne tik cildinošiem komentāriem.

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 11:05

Kika

Kas ir šis komentārs? Aicinājums paraudāt visiem kopā par Latvijas nebūšanām? To jau nupat esam apguvuši, pilns internets ar gaudām, cik viss ir slikti. Bez iedziļināšanās. Bez konstruktīviem priekšlikumiem.

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 18:23

2343

Malda, pilnībā desmitniekā trāpīji ar šo komentāru. Arī man tāds viedoklis ir.

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 13:57

Kika

Jēziņ, raksta autore vēl nav attapusies no svētkiem vai vienkārši grib, lai viņas garadarbs garāks izskatītos, iekopējot pilnu tekstu otrreiz?
Par kļūdu virsrakstā vispār nerunāsim...

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 18:07

sīlis

A ko šim tāds paskats kā pēc daudzdiennieka?

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 19:07

Kultūra un izklaide