Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētki: “Spāreni” dejo un atpūšas no sirds 8

Trešdien, 4. jūlijā, viesojāmies Rīgas 64. vidusskolas sākumskolā, kur Dziesmu svētku laikā mitinās visi Gulbenes novada deju kolektīvi. Šoreiz apciemojām jaunākos dejotājus – Gulbenes sākumskolas deju kolektīvu “Spārēni”, kuru vada Daiga Tipāne. –, lai noskaidrotu, kā viņiem šīs nedēļas laikā ir klājies.

Tikko atgriezušies no vakariņām, dejotāji teic, ka diena bijusi gara un grūta, bet mēģinājumi vēl turpināšoties līdz deviņiem vakarā.

“Cēlāmies jau 5.50, tādēļ tagad nāk miegs. Kājas arī sāp no dejošanas un lielās staigāšanas,” sūkstās bērni, tomēr atzīst, ka Dziesmu svētki patīk un ka ļoti tiek gaidīts noslēguma koncerts.

Trešdiena īpaši grūta esot tieši puišiem, kuriem spēki jāvelta fiziski grūtai dejai “Cīrulīti, mazputniņi”, ko tie dejo kopā ar “Rūsiņu”. Meitenēm šī diena ir brīvāka.

Kopumā koncertā kolektīva meitenes dejos 4, bet puiši 5 dejas, no kurām vēl viena ir sadarbības deja. Kopā ar vidējās paaudzes kolektīviem – “Azandu”, “Unci“, “Rateniekiem” un “Latiņu” (Līvāni) – “Spārēni” dejo iemīļoto “Kristī mazus, kristī lielus”.

Jau nedēļas sākumā deju kolektīvs sagatavojies gaidāmajām grūtībām, dodoties izklaides braucienā. “Spārēni” bijuši Rīgas Motormuzejā, kas Dziesmu svētku laikā dalībniekiem piedāvā iespēju apmeklēt to bez maksas, kinoteātrī, kur skatījušies komēdiju “Suņu neiespējamā misija”, baudot – kā jau kino tas pieklājas – popkornu un kokakolu, un dienas noslēgumā lielveikalā, jo tā esot neatņemama laimes formulas sastāvdaļa.

Skolotāja Iveta Zvaigzne, kas lielai daļai “Spārēnu” ir klases audzinātāja, atzīst, ka emocijas, kas Dziesmu svētku laikā viļņojas dejotājos, ir ļoti dažādas. Vienubrīd tās ir ilgas pēc mājām, citubrīd - pieks un pacilātība.

“Īpašu emocionālu brīdi piedzīvoja puiši. Pēc dejas “Cīrulīti, mazputniņi” horeogrāfs Agris Daņiļevičs dejotājus sasauca kopā un teica gluži vai uzrunu, kurā izskaidroja dejas būtību - notiek strēlnieku gatavošanās karam, un lielie, stiprie vīri apmāca mazos puišus, lai var doties aizstāvēt savu zemi un ģimenes,” stāsta I.Zvaigzne.

Dzīvošanas apstākļi sākumskolā dejotājus apmierina. Skolotājas teic, ka ēdienreizes arī ir labas un garšīgas, tomēr mūsdienu jaunajiem cilvēkiem mēdz neiet pie sirds. Paši dejotāji pasmejas, ka pie sirds neiet arī tas, ka vakaros ātri jāiet gulēt un nedrīkst rīkot spilvenu kaujas. Tomēr skaidrs, ka miegs ir ļoti nepieciešams, jo grūta un saspringta dejotajiem saplānota arī ceturtdiena – visa diena jāpavada mēģinājumos Daugavas stadionā, un ģenerālmēģinājums vien pašā vakarā plkst. 22.00.

Tomēr piektdien un sestdien atliek vairs tikai noslēguma koncerti, kas abās dienās arīdzan sākas plkst. 22.00. Kolektīva plānos šajās dienās ietilpst vēl zooloģiskā dārza apmeklējums, brauciens uz jūru, kā arī viesošanās kādā no Rīgas lielajiem bērnu laukumiem. Atliek vien cerēt, ka laika apstākļi lutinās dejotājus, kas pēc pamatīga fiziska darba pelnījuši arī atpūtu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nesaprotu

Skolu jaunatnei tak ir savi dziesmu un deju svētki un šie ir pieaugušajiem .

pirms 2 gadiem, 2018.07.06 23:25

joske

Pilnībā piekrītu. Šie nav skolēnu svētki. Un kā pedagogi pieļauj, ka baro ar neveselīgo pārtiku, popkornu un koka kolu? Kur skatās domes amatpersonas?

pirms 2 gadiem, 2018.07.07 10:05

Liene

Šie ir pieaugušo, bet bija atsevišķas dejas, kuras bija iestudētas kopā ar mazajiem.... tāpēc ar mazie tika baudīt šo foršo pasākumu. Super! Prieks par mūsu novadu!

pirms 2 gadiem, 2018.07.09 10:39

Dalībnieks

Pieaugušo svētkos Latvijas likteņstāstā 2 dejas bija paredzētas arī bērniem un 3 kopā ar lielajiem. Valstī tikai 45 lbērnu kolektīvi apguva šo programmu tādā līmenī, lai tiktu uz svētkiem.
Priecāsimies par novada dejotāju augsto līmeni, nevis meklēsim slikto!

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 15:15

Kika

Pieļauju, ka popkornu un kolu bērni pirka par vecāku doto naudu, nevis domes amatpersonas viņus baro.

pirms 2 gadiem, 2018.07.10 18:04

Dalībnieks

Kur jūs ņemat tādus brīnumus par popkornu un kolu?????

pirms 2 gadiem, 2018.07.07 13:22

dzigits

Foto paskaties. Laikam acis esi aizlējis ja jau neko neredzi

pirms 2 gadiem, 2018.07.07 19:01

Nesaprotu

Kapēc jūs sakat ka nav bijusi kola un popkorna?
Ja bildē skaidri redzams ka juks ir lielās pakas!

pirms 2 gadiem, 2018.07.09 11:19

Kultūra un izklaide