Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas simtgades Dziesmu un deju svetki: visur jūti, ka par mums ir padomāts

Elita Dūte, Lizuma kultūras nama vadītāja, deju kopas “Veiksme” vadītāja:

- Par vēso laiku nevaram sūdzēties, jo mums taču jādanco, nemaz nevaram nosalt. Kopumā klājas labi. Ļoti patīkami, ka svētku organizatori ir parūpējušies par vissīkākajām niansēm, piemēram, kur pēc gājiena paliks puķes: no tām bija izveidotas skaistas kompozīcijas pie uzraksta “Latvijai simts”. Gājām no atklāšanas koncerta un priecājāmies – visa Latvija zaļa.

Patīkama nianse - kolektīvu vadītājiem savā mājvietā ir telpa, kur varam satikties un pārrunāt deju uznācienus, zīmējumus un noslēgumu. Vadītājiem un dalībniekiem ir liela slodze, bet patīkami strādāt kopā ar virsvadītājiem, raiti viss rit, visur jūti, ka par mums ir padomājuši. Padomājiet, cik tā ir grandioza organizācija, lai spētu savākt lielās cilvēku masas!

Otrdien pēc lietus gan Daugavas stadionā bija slapjš laukums un vienu meiteni aiznesa, ne no mūsu kolektīviem. Tā gadās, ja laukums nav tik līdzens - var paslīdēt un nokrist.

Visi mani kolēģi, kultūras darbinieki jau ir milzīgi strādājuši uz šiem svētkiem, jo, lai arī dejas jau bija sagatavotas, protams, bija jāapgūst arī izmaiņas, lai veidotos deju zīmējumi. Vasarā jau ir grūti sapulcināt dalībniekus, bet izmaiņas ir skaistas, un deju lielkoncerta “Māras zeme” fināls vispār būs grandiozs. Visi dejotāji sanāks uz laukuma, arī kolektīvu vadītāji, kolektīvu karogi, virsvadītāji, dejos viss laukums.

Dejai “Gaismu sauca, gaisma ausa” ir vairākas daļas, imitēs labības lauku, kur viss sākas ar aršanu, sēšanu, raža briest, graudi birst. Vispār šoreiz koncerta režisoriem daudz dažādu nebijušu ieceru un arī daudz rekvizītu tiks izmantots.

Mūsu deju kopai “Veiksmei” milzīgs piedzīvojums un vienreizēja pieredze bija uzstāšanās arēnā “Rīga” koncertā “Vēl simts gadu dejai”, pēc tā bija iedvesmoti un pacilāti.

Mūsu senioru deju kolektīvs “Ozoli” svētkos piedalās pirmo reizi. Viegli jau nav, ir jāpārvar attālumi, jāstaigā, jo gluži pie stadiona vārtiem autobuss nepieved, bet viņi braši turas.

Lizums plaši pārstāvēts svētkos, piedalās arī jauktais koris, lauku kapela un amatnieku kopa “Laipa”.

* * *

Vērmanes dārzā uzstājas Lizuma pagasta lauku kapela, radīdama jautru, jestru noskaņu. Kāds pat metās deju soļos. Starp skatītājiem un atbalstītājiem arī savējie - kuplā skaitā " Ozoli". (Lizuma pagasts - facebook.com)

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide