"Latvju pirts un zāļu festivālā" Daugavpils novadā piedalīsies arī pirtnieki no mūsu novada

Daugavpils novadā, Višķu estrādē, pie skaistā Luknas ezera 9.jūnijā notiks "Latvju pirts un zāļu festivāls 2018". Šis vasaras tematiskais pasākums pulcēs vienkopus Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes un citu novadu pirtniekus, zāļu un augu stādu audzētājus, vietējos mājražotājus un amatniekus, un citus jomas profesionāļus no Latvijas un Lietuvas. Pasākumā ir mīļi gaidīti pirts mīļi, dārziņu īpašnieki un ikviens interesents, kam ir tuvs veselīgs dzīvesveids caur pirti un saikni ar dabu pļavā, mežā un dārzā. Par to informē aģentūra LETA.

Daugavpils novada pašvaldība informē, ka no pulksten10.00 visas dienas garumā būs noderīgas tematiskās lekcijas, meistarklases un radošās darbnīcas par augu tēmu - viss par pļavu un mežu augiem, zāļu tējām, stādiem un latvju pirts tradīcijām. Višķu estrādē būs skatāma izstāde "Mans Tautastērps", uz skatuves būs dzirdamas lekcijas par zālītēm un augiem, savukārt, publiskajā pirtiņā pie ezera būs iespējams apmeklēt pirtnieku meistarklases un redzēt pirts meistaru demonstrējumus. Skaistā Luknas ezera krastā apmeklētājus lutinās meistari izkurinātās pirtiņās un masieru teltīs. Būs arī saistoša programma bērniem ar pirts slotu siešanas darbnīcu, Pirts gariņa stāstiem un citām izzinošām nodarbēm.

No plkst.16 plānota nozīmīgākā festivāla daļa - kongress "Kas ir latvju pirts?" Tas ir ilgi gaidīts notikums latvju pirts kultūrtelpā, kas pulcēs pirts, vēstures, folkloras, valodas un latviskās dzīvesziņas jomas profesionāļus un autoritātes, lai kopīgi vienotos par latvju pirts pamatvērtībām senču kultūrmantojuma un šodienas dzīvesziņas kontekstā. Kongresu ieskandinās projekta "Mans Tautastērps" parāde un latvju spēka dziesmas. Kongresa noslēgumā plānota svinīga protokola "Kas ir latvju pirts?" nolasīšana. Savukārt pulksten 21.00 būs koncerts.

"Latvju pirts un zāļu festivāls 2018" tiek rīkots ar mērķi kopīgi ar pirtniekiem, zāļu un stādu audzētājiem atgūt un apkopot zināšanas par seno latvju saimnieču lepnumu - "Veselības dārzu", lai katrā dārzā, terasē un mājā bagātīgi plauktu vērtīgie pašmāju augi, kuriem ir liela nozīme cilvēka veselībai un labsajūtai.

Apmeklētājiem ieeja pasākumā ir bez maksas. Festivāla gaitā darbosies tematiskais zāļu un stādu audzētāju un mājražotāju tirdziņš, kā arī būs iespēja baudīt individuālās pirts un masāžas procedūras par maksu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide