Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ļaus iepazīt laikmetīgo mākslu

Gulbenes novada un pilsētas iedzīvotāji no 23.septembra līdz 9.oktobrim varēs iepazīties ar jaunākajām tendencēm modernajā mākslā. Būs iespējams noklausīties ne tikai izglītojošu lekciju par laikmetīgo mākslu, bet arī apmeklēt laikmetīgās mākslas izstādes un īsfilmu skati.

Šādu iespēju piedāvā projekts "Laikmetīgās mākslas paralēles", ko vada jaungulbenietis Modris Apsītis, kurš šobrīd mācās Kultūras koledžā un apgūst kultūras menedžmentu ar specializāciju reklāmā un sabiedriskajās attiecībās. Savulaik puisis ir absolvējis Gulbīša vidusskolu.  

Īsteno iecerēto

"Jau pirms kāda laika man radās doma, ka būtu ļoti interesanti "atvest" uz Gulbeni laikmetīgo mākslu un noorganizēt plašāku ar to saistītu pasākumu, bet tobrīd šo ideju nespēju īstenot. Mācoties Kultūras koledžas 2.kursā, man bija jāraksta projekts. Nebūdams pārliecināts, vai viss izdosies, es projektā izmantoju šo ideju. Nebiju iedomājies, ka pašam šo projektu arī vajadzēs īstenot līdz galam. Tagad tas ir mans kvalifikācijas darbs, beidzot koledžu. Sākotnēji biju iecerējis noorganizēt tikai nelielu izstādi, bet projekta vadības pasniedzēja mudināja mani visu izvērst daudz plašāk," stāsta M.Apsītis.

 

Projekta autors tādējādi vēlas veicināt izpratni un zināšanas par mūsdienu kultūru un mākslu, to darot interesanti un saistoši, piemēram, mudinot klausīties lekciju par laikmetīgo mākslu, ko vadīs mākslas zinātniece, kuratore un lektore Inese Baranovska. Lekcija notiks Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā 23.septembrī pulksten 15.30.

 

"Domāju, ka būs interesanti, jo tie, kas apmeklēs šo lekciju, atradīsies starp mākslas darbiem, pie kuriem būs pievienotas arī nelielas intervijas ar darba autoru, kas stāstīs par konkrētā darba ideju, tajā ietverto informāciju, kā arī par pašu darba autoru," stāsta M.Apsītis.

 

Daudz mākslinieku

24.septembrī pulksten 14.00 muzejā tiks atklāta izstāde "Atgriešanās tur, kur nekad neesmu bijis". Izstāde sniegs ieskatu mūsdienu mākslas aktualitātēs un attīstības tendencēs, cenšoties pārstāvēt pēc iespējas vairāk mākslas jomu. Tajā būs apskatāmi glezniecības, grafikas, tēlniecības fotogrāfijas un video darbi. Projekta vadītājs informē, ka izstādē būs pārstāvēti gan Latvijas jaunie mākslinieki, piemēram, Ieva Balode, Svens Kuzmins, Magone Šarkovska, Endrjū un citi, gan Latvijas tēlniecības vecmeistars un Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas vadītājs Bruno Strautiņš, kā arī igauņu fotomākslinieks Filips Solovjovs.

 

"Daļa no šīs izstādes tiks izkārtota arī Gulbenes kultūras centrā, jo muzeja izstāžu zālē nav iespējams izvietot visus darbus, bet mūsu mērķis ir gulbeniešiem parādīt iespējami vairāk darbu," stāsta M.Apsītis.

 

Savukārt 30.septembrī pulksten 15.30 visi tiek laipni gaidīti uz īsfilmu skati jauniešu centrā "Bāze". Tā sniegs ieskatu kino jomā un ir veidota, sadarbojoties ar starptautisko īsfilmu festivālu "2ANnas".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide