Leģendu nakts: sajūtu pastaiga - Stāmerienas pils parkā, stāstnieku konkurss - Lizuma muižā

Sestdien, 27.oktobrī, Gulbenes novadā notiks Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētais pasākums – Leģendu nakts. Tiek aicināts ikviens interesents doties uz Stāmerienas pils parku, kur notiks sajūtu pastaiga “Meklējot “Gepardu””, savukārt Lizuma muižas pilī norisināsies “Stāstnieku konkurss”. Par to informē Gulbenes tūrisma informācijas centrs.
No pulksten 20:00 Stāmerienas pils parkā varēs doties sajūtu pastaigā “Meklējot “Gepardu””. Gaismu, skaņu un rudenīgo laikapstākļu ieskautiem, apmeklētājiem vajadzēs risināt dažādus uzdevumus, atrast savu “gepardu”. Veiksmīgākos meklētājus sagaida arī pārsteiguma balvas. Kafejnīca “Sonāte” Stāmerienas pils parka stāvlaukumā nosalušos sasildīs ar siltiem dzērieniem.

Pulksten 21:30 Stāmerienas tautas namā varēs skatīt teatrālas miniatūras pēc Džuzepes Tomazi di Lampeduzas romāna “Gepards” motīviem, ko rādīs Stāmerienas teātris (ieeja – bez maksas).

No pulksten 22:00 sāksies balle kopā ar grupu “Kruīzs”. Pasākums notiek, atzīmējot Dž.T.di Lampedūza pasaulslavenā romāna “Gepards” izdošanas 60.gadadienu un režisora Viskonti  uzņemtās filmas “Gepards” 55.gadadienu.

Leģendu nakts aktivitātes Stāmerienas pils parkā, kā arī balle ir maksas pasākums un vairāk informācijas variet saņemt Tūrisma informācijas centrā “Stāmeriena”, zvanot pa tālruni 25755784 vai rakstot uz e-pastu: stameriena.tic@gmail.com.

Savukārt Lizuma muižas pils Zilajā zālē pulksten 18:00  stāstītāji un klausītāji varēs piedalīties Leģendu nakts Stāstnieku konkursā. Dalībnieki tiek aicināti sagatavot vienu interesantu, senu stāstu vai leģendu par sevis izvēlētu tēmu, un, izstāstot to pārējiem konkursa dalībniekiem, pasākuma apmeklētājiem un žūrijas komisijai, labākie stāstītāji saņems apbalvojumus. Pasākuma organizatori aicina stāstniekus iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu ariav@inbox.lv vai zvanīt pa tālruni 26550837.

Vairāk informācijas par Leģendu nakts pasākumiem un citām tūrisma un atpūtas iespējam Gulbenes novadā variet atrast www.visitgulbene.lv.

Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētā Leģendu nakts Latvijas novada pilīs un muižās notiek jau septīto gadu, aicinot ikvienu iepazīt vērtīgo kultūrvēsturisko mantojumu īpašā gaisotnē.  Ar Leģendu nakts pasākumiem Latvijas pilīs un muižās var iepazīties šeit.

Leģendu nakts organizatori atgādina, ka pasākumi tiks fotografēti un bildes izmantotas publicitātes vajadzībām.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide