Lejasciemā izstādē var skatīt Ilutas Grebežas porcelāna vāzes un ekspozīciju par pagasta vēsturi

Kopš 16.decembra Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā ir apskatāma izstāde “Satikšanās”. Tajā simboliski satiekas vēsture ar mūsdienām, ko atspoguļo Ilutas Grebežas (Zelčas) “Kartogrāfija porcelānā” un Lejasciema vēsturei veltītā jaunā ekspozīcija, informē  Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centra izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Dana Puidze.


Viņa atklāj, ka izstādes atklāšanā īpašs prieks bija tikties ar mākslinieci – mākslinieci, lejasciemieti Ilutu Grebežu, kura 2006.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras keramikas nodaļu.


"Izstādē apskatāmie darbi ir daļa no viņas diplomdarba, bet lejasciemiešiem šī ir nebijusi iespējas tos redzēt klātienē. Izstādē apskatāmās vāzes, kuras apdrukātas dekola tehnikā ar senajām Livonijas kartēm (16. – 17. gs), kas atgādina satītus karšu ruļļus; vāzes forma un materiāls atspoguļo tagadni, vizuālais saturs – pagātni, bet baltās vāzes – nākotni. Karte ir bagātīga vēstures liecība ar grafisku un māksliniecisku vērtību, kas sevī slēpj pagājušo gadsimtu kartogrāfu redzējumu. Kopā ar porcelāna vāzēm izstādē var skatīt arī ekspozīciju par Lejasciema vēsturi, kura ir veltīta Lejasciemam Latvijas simtgadē. Ar ekspozīcijas palīdzību ikviens apmeklētājs var iepazīt Lejasciemu caur vēsturiskajiem attēliem un kartēm,'  stāsta D.Puidze.


Izstādi būs atvērta līdz 2019.ghada 4.janvārim katru otrdienu un piektdienu no pulksten 9.00 līdz 12.00, no 13.00  līdz 18.00, bet pārējā laikā iepriekš jāpiesakās pa tālruni 28352466.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide