Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lejasciemā noslēgušās lielformāta vides objektu veidošanas apmācības

Kopš 31.marta Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā notika pieaugušo apmācības lielformāta vides objektu veidošanā. Sešās nodarbībās 12 apmācību dalībnieces Ingas Nagles vadībā paveikušas un apguvušas daudz.

“Jau pati pirmā nodarbība nesa prieku un pārsteigumu par dabas materiālu izmantošanas iespējām un meistares atrastajiem knifiņiem, kurus izmantojot darbs ir vieglāk paveicams. Darbs fiziski grūts, pēc pirmās nodarbības rokas bija pamatīgi sagurušas un kafijas krūze rokās nedaudz trīcēja. Apmācību laikā devāmies arī dabā, lai vāktu materiālus. Tapuši daudzi brīnišķīgi lielformāta darbi - zaķi, lilijas, tītenis, ola, kā arī Rītavējš no Annas Sakses pasakas “Mežroze un Rītavējš”, kuru varēs aplūkot ikviens centra apmeklētājs. Tapusi skatu platforma pie dīķīša, kā arī nedaudz mazāki darbiņi, kuri rotās apmācību dalībnieču pagalmus – dzērves, bumbas, vainagu pamati un cits,” stāsta Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centra izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Dana Puidze.

Dalībnieces atzīst, ka darba procesā ieguvušas daudz jaunu zināšanu un prasmju, katra nodarbība pārsteigusi ar dabas materiālu izmantošanas daudzveidīgajām iespējam. “Darbs prasa lielu pacietību, spēku, uzņēmību. Izskatās viss ļoti viegli paveicams un, no malas skatoties, šķiet vienkārši, bet, izdarot darbiņu no sākuma līdz galam, tikai saproti, cik daudz laika, enerģijas un izdomas tam visam nepieciešams. Vislielākais gandarījums šo apmācību laikā ir redzēt, ka apmācību dalībnieces interesē un viņām patīk šīs nodarbības, ka iegūtās zināšanas tiek liktas lietā un ka ir tapuši jau pirmie objekti pašu mājas vides uzlabošanai. Paldies Ingai Naglei par dalīšanos ar savām zināšanām, jo dažādās nianses zina stāstīt un parādīt tikai pieredzes bagāts florists!” saka D.Puidze.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide