Lejasciema pagasta amatierteātrim “Paradokss” - 15

Lejasciema pagasta amatierteātris “Paradokss” 22.oktobrī svinēs pastāvēšanas piecpadsmito dzimšanas dienu. Trīspadsmit gadus tā režisore ir Ineta Krastiņa.

“Šoreiz jubilejā teātra mākslas cienītājus ar jaunu izrādi nepārsteigsim. Dzimšanas dienu svinēsim kopa ar citiem Lejasciema kultūras nama amatiermākslas kolektīviem, tāpēc svinības reizē būs arī, kā agrāk teicām, pašdarbnieku balle. Ciemos pie sevis aicināsim arī visus tos amatierteātra aktierus, kuri tajā kādreiz ir darbojušies,” stāsta I.Krastiņa.

Pēc jubilejas svinībām “Paradokss” cītīgi sāks strādāt pie jauna iestudējuma, kas būs komēdiju žanra luga “Darbabiedri”. Viens no tās autoriem ir Eldars Rjazanovs, kurš 1977.gadā pēc šīs lugas motīviem uzņēma visiem labi zināmo filmu “Dienesta romāns”. “Galveno lomu atveidotājus jau esmu nolūkojusi. Jaunnedēļ sāksim apgūt jauno materiālu,” saka režisore.

Lejasciema amatierteātris “Paradokss” ir izveidots 2001.gadā režisores Lailas Mednes vadībā, lai gan teātra spēlēšanai Lejasciemā ir senas tradīcijas. “Paradokss” ar labiem rezultātiem ir piedalījies Gulbenes novada amatierteātru skatēs, gūstot pirmās pakāpes novērtējumu. Ar četrām izrādēm kolektīvs ir ticis izvirzīts uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skati “Gada izrāde”.

2014. gadā “Paradokss” piedalījās Latvijas amatierteātru 13. salidojumā Ventspilī un J.Jaunsudrabiņa izrādi “Jo pliks, jo traks” spēlēja Tārgalē. 2015. gada martā ar Braiena Frīla lugu “Dejas Lūnasas svētkos” kolektīvs piedalījās skatē “Gada izrāde 2014” Smiltenē. 2016. gadā repertuārā ir krievu rakstnieka A. Sollogubova izrāde “Ak, maigā sirsniņa”. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide