Lejasciemā - svētki trīs dienu garumā

Jau rīt, 8.jūlijā, Lejasciemā sāksies svētku svinēšana. Tie sāksies ar postfolkloras grupas “Zari” koncertu muzejmājas pagalmā pulksten 20.00. Lietus gadījumā gan koncerts notiks kultūras namā.

Sestdien, 9.jūlijā, kultūras pasākumu programma sāksies no pulksten 14.00, kad centra laukumā, kopīgi darbojoties, visi svētku dalībnieki varēs iepazīt Lietuvas, Rumānis un Bulgārijas tautu tradīcijas. Cittautu kultūru lejasciemiešiem iepazīt palīdzēs vietējā jauniešu centra “Pulss” ārzemju draugi, kuri Lejasciemā uzturas jau visu nedēļu, piedaloties “Erasmus+” atbalstītā starptautiskā projektā ar nosaukumu “Saknes un spārni”. “Dzirksteli” par to informē Lejasciema kultūras nama direktore Rita Gargažina.

Sestdien pulksten 15.00 muzejmājas pagalmā tiks vētīts novadnieku kopīgi radītais mustardeķis. Pulksten 16.00 laukumā pie kultūras nama uzstāsies dejotāji no Lejasciema, kā arī ārzemju viesi. Lietus gadījumā koncerts notiks kultūras namā. Visos šajos pasākumos ieeja būs brīva.

Lejasciema estrādē sestdien pulksten 20.00 varēs baudīt dziesmu spēli ar jokiem “Kāzas, kāzas...”. Tajā iesaistījušies Nacionālā teātra aktieri, seriāla “Ugunsgrēks” dalībnieki un TV šovu zvaigznes. R.Gargažina stāsta, ka skatītājiem tiks piedāvāta kāzu atmosfēra ar visam tām atbilstošajām atrakcijām, rituāliem un dziesmām. Uzvedums “Kāzas, kāzas...” skatītājiem sniegs iespēju piedalīties īstās kāzās. Tas veidots pēc tradicionālajiem kāzu scenārijiem, ievērojot visus būtiskos rituālus - bildināšanu, laulību ceremoniju, kāzu mielastu, mičošanu, guldināšanu utt. Visi notikumi tiks izspēlēti ar populārām un mazāk dzirdētām dziesmām, kā arī ar jautriem atgadījumiem no dzīves un populāru dziesmu parodijām. Uzvedums “Kāzas, kāzas...” tiek veidots tā, lai ikviens skatītājs izbaudītu burvīgo kāzu noskaņu un pats tajās piedalītos. Kā jau īstās kāzās neizpaliks arī bez apdziedāšanās, līgavas zagšanas, iedzeršanas un vispārējas jautras dancošanas. Uzveduma režisors ir Mārtiņš Egliens, horeogrāfe - Sarmīte Prule. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja – brīva. Pēc tam pulksten 22.00 sāksies zaļumballe kopā ar grupu “Kontrasts”.

Svētdien, 10.jūlijā, pulksten 14.00 Lejasciemā būs kapusvētki.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide