Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lejasciemieši rādīs izrādi amatierteātru salidojumā 6

Gulbenes novada amatierteātri pošas dalībai 13. Latvijas amatierteātru salidojumā, kas notiek ik pēc četriem gadiem un šoreiz no 25. līdz 27.jūlijam norisināsies Ventspilī. Saskaņā ar neoficiālu informāciju nav izslēgts, ka 14. festivāls notiks Gulbenē.

Gulbenes novada amatierkolektīvi salidojumā rādīs divas izrādes. Gulbenes Tautas teātris savu iestudējumu spēlēs svētdienas rītā Ventspils kultūras centrā. Tas būs Deiva Frīmena darba iestudējums ar nosaukumu ”Slazdā? Slazdā!”, kas tapis pēc lugas „Pilna gulta ārzemnieku” motīviem. Iestudējuma režisore ir Edīte Siļķēna. 


Arī Lejasciema amatierteātra “Paradokss” izrāde ir iekļauta salidojuma programmā. Lejasciemieši sestdienas vakarā Ventspils novada Tārgales pagasta brīvdabas estrādē izspēlēs Jāņa Jaunsudrabiņa lugu “Jo pliks, jo traks”. Iestudējuma režisore Ineta Krastiņa “Dzirkstelei” saka, ka dalībai salidojumā bijuši strikti nosacījumi. “Katram kolektīvam, kas to vēlējās, mākslinieciskajai atlasei salidojuma organizatoriem bija jāiesūta videomateriāls no pēdējo divu gadu iestudētajām izrādēm, kuras ir piedalījušās skatē “Gada izrāde”,” viņa stāsta. I.Krastiņa piebilst, ka arī tirzmalieši bijuši aicināti rādīt savu izrādi “Bildinājums”, kas tapusi pēc Antona Čehova darba motīviem. “Nerādīsim! Mums daži aktieri ir izbraukuši no valsts. Tur jau tas joks, ka tagad cilvēki ļoti brauc apkārt pa pasauli. Kurš komandējumā, kurš darbā. Tur nekā nevar darīt,” “Dzirkstelei” saka Tirzas amatierteātra “Mūžam tavs” režisore Alda Alberte.

Kā liecina salidojuma programma, sestdien no pulksten 10.00 stundu Ostas ielas promenādē norisināsies tā saucamās teātru piespēles, kurām ir dots nosaukums “Teatrālajā paklājā”. “Piedalīsimies! Esam gatavojušies! Mums ir tapuši jauno amatierteātra formas tērpi, savi krekli, par kuriem sakām paldies SIA “Dimdiņi”,” “Dzirkstelei” stāsta Lizuma amatierteātra “Daiva” režisore Solveiga Vilka. Viņa uzsver, ka uz šo salidojumu lizumnieši brauc smelties iedvesmu. Šobrīd kolektīva repertuārā ir divas izrādes un padomā ir arī jaunas ieceres. Lizumnieši un visi pārējie amatierteātri no Gulbenes novada sestdienas vakarā Reņķa dārzā baudīs zaļumballi, kas turpināsies līdz ceturtajiem rīta gaiļiem.

Pavisam uz salidojumu Ventspilī no Gulbenes novada dosies deviņi kolektīvi: Tirzas (režisore A.Alberte), Lizuma (režisore S.Vilka), Lejasciema (resisore I.Krastiņa), Gulbenes (režisore E.Siļķeņa), Stāmerienas (režisore Ilvita Kļaviņa), Līgo (režisore Kristīne Bekmane), Stradu (režisore Astrīda Vilciņa) un divi Jaungulbenes (režisores Biruta Tropa un Sarmīte Supe-Stabiņa). 


Lejasciema pagasta amatierteātris “Paradokss” šogad kļuvis par pašu veiksmīgāko novada lauku amatierteātri, jo skatē ieguva visaugstāko vērtējumu  - II pakāpi ar 37 punktiem. Lejasciemieši rādīja  Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju “Jo pliks, jo traks”.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

skatiitaaja

Uh, kur tad slavenie belavieši? 2 teaatri un neviens nebrauc!

pirms 5 gadiem, 2014.07.23 09:04

straupe aicina

Ar ko tad viņi tik slaveni?Vienīgi ar grādīgo lietošanu pēc izrādēm.

pirms 5 gadiem, 2014.07.23 09:39

Inokentijs

Meitene bildē rullē! tik kkas viņai tur klēpī traucē!

pirms 5 gadiem, 2014.07.23 14:25

līdz 16 neiesaka

Ko ta šamais tur kunilingu taisa?

pirms 5 gadiem, 2014.07.23 15:06

līdzjūtība

---- un kur tad vienmēr apbižotie lizumieši ?

pirms 5 gadiem, 2014.07.23 17:26

Skatītājs

Ko ecējies uz beļaviešu teātra kolektīviem? NEIELĒJA? Būtu gājusi pie citiem!

pirms 5 gadiem, 2014.07.23 19:07

Kultūra un izklaide