Lems par goda nosaukumu 24

Tradicionālajai balvai “Gulbenes novada GODS” ir izvirzīts tēlnieks Ivars Drulle, kuru šogad novada iedzīvotāji varējuši novērtēt kā savdabīgās “goda bibliotēkas” autoru Gulbenē un Gulbenes luterāņu baznīcas dārguma - Mārtiņa Lutera pieminekļa – atjaunotāju.
Deputātu grupa kultūras, izglītības un sporta komitejas sēdē 20.septembrī konceptuāli jau apstiprināja I.Drulles kandidatūras izvirzīšanu. Tomēr izšķirošais būs visu deputātu lemtais 28.septembra domes sēdē.

“Dzirkstele” dzirdējusi dažādus iedzīvotāju viedokļus par oriģinālo “goda bibliotēku”, kas Gulbenē tapusi ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu 5000 eiro apmērā. Ir tādi, kam nepatīk šis akmens plaukts un akmens grāmatas, jo tās taču nevarot izņemt un palasīt. Tomēr vairums iedzīvotāju šo mākslas formu vērtē atzinīgi kā kaut ko modernu un pilsētas vaibstus atsvaidzinošu. “I.Drulle veiksmīgi ir lauzis daudzu gulbeniešu līdzšinējo priekšstatu, ka māksla pēc pašvaldības pasūtījuma līdzinās goda plāksnei,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane. Autors ideju ir realizējis mūsdienu tēlniecības izpratnē, piešķirot savam vides objektam pasaules elpu tieši caur vienkāršību.

Profesionālais tēlnieks I.Drulle, kurš maģistra grādu vizuālajās mākslās ieguvis, studējot Montānas universitātē ASV, ir 42 gadus vecs rīdzinieks, taču viņa dzimtas saknes ir Gulbenes novada Druvienas pagastā. Viņš ir atguvis dzimtās “Dravnieku” mājas Druvienā un tur iekārtojis savu mākslinieka darbnīcu. Mākslinieks vietnē “Ivarsdrulle.com” vēsta: “”Mēs patiešām nezinām, kas mēs esam un par ko mēs varam kļūt” - tāda varētu būt manu pētījumu būtība.” I.Drulle ir vispusīgs mākslinieks, kas saņēmis apbalvojumus un ir augstu novērtēts Latvijā un arī ārzemēs. Viņš ir vairāku unikālu kolekcijas monētu autors.

Balvu, ko pasniedz titula “Gulbenes novada GODS” ieguvējiem, ir izgatavojis novadnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozares katedras vadītājs Arvīds Endziņš. Balvas ieviešanas autors ir novadnieks, vietējās kultūrvēstures kaislīgs pētnieks un pazinējs Raitis Apalups.  Balva tiek piešķirta katru gadu kopš 2014.gada. Līdz šim to ir saņēmuši Nacionalā teātra aktieris Mārcis Manjakovs, mākslinieku Brektes ģimene, kordiriģents Uldis Kokars.


Pievieno komentāru

Komentāri 24

Laila

Kā varTev mâkslinieks, kurš uztaisa darbus un par tiem saņem atalgojumu kļūt par novada Godu? Uzņēmēji, kuri rada darba vietas un novada iedzīvotāji, kuri ar pašaizliedzīgu darbu strādā novadā ikdienu..lūk, šie.cilvēki ir novada Gods! Pat kauns par tādu lēmumu, tak domājiet...ar galvu!

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 15:05

Juris

Novada Gods mūzikā, mākslā u.c. noteikti Sabīnei Krilovai! Sasniegumi!

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 15:19

Acs

NOVADA Gods un ne-novadnieks. Kur te ir kopsaucējs un pārklājums? Tak ieslēdziet savu domāšanu ŠĀDOS jautājumos. Tas ir viens. Otrs- tā nav arī nenovadnieka DĀVANA mūsu novadam (pat tad aiz matiem grūti ievilkt pārklājumā), bet pasūtījuma darbs par SAMAKSU! Alga saņemta un punkts. Kāds te vēl novadnieka Gods?????? Ja jau tik dikti gribas pateikties vēl arī bezalgas bonusā, tad tak izgudrojiet adekvātu nosaukumu pagodinājumam:)!

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 15:55

Acs

Ļoti atvainojos! Ir gan novadnieks, tomēr veicis pasūtījuma darbu par samaksu. Tātad, lietišķs darījums un punkts. Turklāt darbs nav perfekts IECERĒ (perfekts ir tehniskais izpildījums). Pārāk liels gods par tikai vienu (!) maksas darbu, turklāt ar vainu...

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 16:06

diāna

sańemt samaksu par savu darbu - tas ir normāli un nepieciešami. māksliniekam arī gribas maizi ēst un reizēm sviestu uz tās uzsmērēt. ja tā godīgi, kurš no mums, komentētājiem, ir uzdāvinājis savu darbu pilsētai, valstij, tautai, par to nesańemot samaksu?

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 17:02

neilands

JANIS ANCS,MARGARITA CESLA,ARTURS BIRZNIEKS,MAIRA NEILANDE

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 21:33

un

AIGARS CĪRULIS

pirms 3 gadiem, 2017.10.07 22:17

diâna

ha ha ha, nevajag blefot. visu cieńu, bet nevajag melot un galvenokãrt glaimot sev, aigariem seviški, jjo ar kultūru maz saksra

pirms 3 gadiem, 2017.10.08 01:33

diāna

runājot par to, ka bez maksas nekas nenotiek, no svētā gara jau neviens nepārtiek. būsim reāli

pirms 3 gadiem, 2017.10.08 01:36

Acs

Runa nav par to, ka nevajag saņemt samaksu, bet gan par to, ka nevajag šai samaksai PĀRAGRI (!) pievienot arī bonusu! Turklāt par darbu, kura koncepcija nav līdz galam pārdomāta. Tā objekts labi izskatās no attāluma, bet ideju līdz galam neiznes tādēļ, ka grāmatu muguriņas, ar mašīnu garām braucot, nav izlasāmas un, kājām ejot gar akmens grāmatplauktu, arī nav izlasāmas, jo redzamas ir tikai grāmatu lappušu daļas un nevis muguriņas, kā tās visi un vienmēr novietojam plauktos. Ja šajā kompozīcijā tās pārliks pareizi, tad visa kompozīja izskatīsies jancīgi:) :D! Rezultātā objekts NESTRĀDĀ, kas ir tā GALVENAIS uzdevums:((( = pavirša objekta kompozīcija.

pirms 3 gadiem, 2017.10.08 16:55

?

Nesaprotu.Es katru reizi garām ejot izlasu uzvārdus.Tātad,eju garām pa nepareizo pusi???
Un cik dīvaini būtu,ja objekts būtu jābauda tikai no jūsu ietves .
Kopumā,tas skatāms no krustojuma,ar skatu uz bibliotēku.Ta man liekas.Un visas muguras tad ir savā vietā. Ja kādam interesē konkrēti,viņš pienāk klāt un lasa.Arī grāmatas nelasa pa lielu gabalu.
Cik cilvēku,tik viedokļu.
Meistars ir lielisks.

pirms 3 gadiem, 2017.10.08 17:01

o jezus, kāda pārgudrība. diezin vai mākslai to vajag, nav jau grāmatvedība. pamokies, piej, pieliecies vai astieies, lasi, domā

pirms 3 gadiem, 2017.10.09 22:55

Acs

Šis nav objekts tikai skaistumam vien, bet gan to novadnieku piemiņai, kuriem ir izcili sasniegumi kā minimums valsts mērogā. Ja sarīkotu iedzīvotāju aptauju, deru, ka no galvas tos VISUS spētu nosaukt vien daži. Muguriņām ir jābūt tajā pusē, kur tās bez piepūles var izlasīt, nevis no ielas vien tīksmināties par nekonkrētām grāmatām. Ikdienā ejot pa ietvi tām cieši garām, šie vārdi cilvēkiem bez piepūles iegulsies atmiņā, kas tad arī ir šī mākslas darba tapšanas MĒRĶIS un primārais uzdevums. Jūs vai nu noparkojat auto (visas dienas garumā šādu auto ir maz, no kuriem daži tur atrodas regulāri), vai arī ejat nevis pa ietvi, bet gan kā ienāk prātā (arī tādu nav daudz).

pirms 3 gadiem, 2017.10.08 19:17

ak

Nu baudiet un priecājieties, ka ir tāds unikāls projekts tapis. Vai pats esi kaut ko paliekošu radījis pilsētai? Ne no tās puses, ne tā un ne šitā, ne tie uzvārdi utt. Nu kandidē uz domi un rīkojies, ja jau viss ir slikti. Uz priekšu, neapmierinātais cilvēk! Un ne jau mākslinieks sevi izvirzīja balvai, tā ka beidziet apriet cilvēku, kuram patiesībā ir ļoti interesanti darbi - atšķirīgi!!!

pirms 3 gadiem, 2017.10.09 17:58

jaā, ne visiem lets paceties spārnos un redzēt plašāk,daži noslīkst sīkumos, bet par to nevienu nevar vainot, kādam ir un kādam nav dots

pirms 3 gadiem, 2017.10.09 22:58

Acs

Zināt, kas šajā stāstā ir tā "darvas karote medus mucā"? Tas, ka mēs, gulbenieši, esam mazprasīgi attiecībā uz rezultātu. Latiņu augstu neceļam tādēļ, ka nenoticam savai varēšanai. Sak, būs jau labi. Bet - NAV labi! Vai tad šī iecere nav tieši mūsu apziņas celšanai? Ja viņi ir varējuši, varbūt es (tu, viņš, viņa, mēs) arī spējam? TĀDĒĻ ir svarīgi, lai grāmatu plaukta ideja tiek iznesta ar 100% atdevi!!!

pirms 3 gadiem, 2017.10.09 09:35

būtu labāk, ja gulbenieši uztrauktos par atdevi gultā un par dabisko pieaugumu

pirms 3 gadiem, 2017.10.09 23:00

latiņa

Nevajag to latiņu celt tik augstu, ka vēlāk paši vairs nevar aizsniegt. Tak nāc ar savām idejām un taisi savu plauktu! Kur tās tavas idejas? Bet labi NAV - tev! Man ir labi un man patīk tie plaukti! Un zinu daudzus, kam arī patīk.

pirms 3 gadiem, 2017.10.10 12:49

Acs

Mums ir pārāk liela pietāte pret autoritātēm. Sak, kā gan es /mēs uzdīkstēsimies kritizēt autoritātes, lai jau paliek kā ir... (ar to savā zemapziņā iekodējot "es esmu niecība".... ) Neaizdomājoties, ka arī ar šo kodu man / mums/ ir jādzīvo tālāk!!! Neaizdomājoties, ka arī autoritātes mēdz kļūdīties vai būt nepilnīgas. Skats no malas arī palīdz autoritātēm pilnveidoties:). Jo glaimo tikai gļēvie vai nedraugi. Vai mēs TĀDI esam?

pirms 3 gadiem, 2017.10.09 10:05

labi, ka neesam tādi, kas apgriež spārnus. bet varbüt esa?

pirms 3 gadiem, 2017.10.09 23:02

arī acs

Es nepazīstu mākslinieku, bet redzu viņa darbus, turklāt daudzus un dažādus. Un man viņi patīk!

pirms 3 gadiem, 2017.10.10 12:51

!

Vakar speciāli aizgāju paskatīties,kas tad tur ar to plauktu.
Viss ir ļoti sakarīgi.Un nav jasēž mašīnā,lai varētu lasīt.Var godam pieiet un izlasīt visus uzvārdus uz grāmatu muguriņām. Sarkanā bruģa josla visa krāšņumā tam paredzēta. Var stundām stāvēt un lasīt.
Bet,ja jāskrien garām savu ceļu,tad tikpat neko neizlasīsiet. Pienāciet,iepazīstieties.
Divos vārdos- man patīk.

pirms 3 gadiem, 2017.10.10 12:43

ne par tēmu

Vai tam plauktam apgaismojums nebija paredzēts? Vadu gali tak bija. Vai esmu ko palaidis garām?

pirms 3 gadiem, 2017.10.10 19:40

;)

ir apgaismojums

pirms 3 gadiem, 2017.10.24 19:03

Kultūra un izklaide