Līdz 1.jūlijam aicinām pieteikties dalībai Latvijas Puķu draugu saietā

Vēl līdz pat 1. jūlijam ikvienu, kas vēlas piedalīties Latvijas Puķu draugu saietā 18. jūlijā Alūksnē un apciemot skaistākos novada dārzus, aicinām pieteikties šim pasākumam, aizpildot dalībnieka anketu, kas pieejama īpaši saietam izveidotajā vietnē www.aluksne.lv/pukudraugi vai arī žurnāla „Dārzs un Drava” jaunākajā numurā.

Latvijas Puķu draugu saieta mājvieta šogad ir Alūksnes novads. Pasākuma dienā, 18. jūlijā puķu draugi Alūksnē sāks pulcēties jau no pulksten 8.00. Pēc reģistrācijas un savstarpējas viesu un rīkotāju iepazīšanās saieta dalībnieki sēdīsies organizatoru sarūpētajos vai arī paši savos autobusos un dosies aplūkot puķu dārzus. Vēršam uzmanību uz to, ka apmēram 80 kilometrus garajā maršrutā apciemot čaklākos novada sētu saimniekus varēs doties tie pasākuma dalībnieki, kuri būs atbilstoši pasākuma nolikumam reģistrējušies un veikuši nepieciešamās dalības maksas. Savukārt tirgotājus aicinām pieteikties līdz 13. jūlijam, aizpildot pieteikšanās anketu, kas atrodama www.aluksne.lv/pukudraugi. Šajā vietnē atradīsiet pasākuma nolikumu un sīkāku informāciju, kas būs noderīga gan saieta dalībniekiem, gan tirgotājiem.

Latvijas puķu mīļotājiem būs iespēja iepazīties ar deviņiem objektiem – septiņām sētām un divām pašvaldības aprūpētām teritorijām. Katrā autobusā, tai skaitā tajos, ar ko ieradīsies organizētās grupas, pasākuma rīkotāji nodrošinās gida klātbūtni. Viesus savās sētās uzņems Baložu ģimene Ziemera pagastā, Pūpolu ģimene, kā arī Tīcu ģimenes zemnieku saimniecība „Sprogas” Jaunalūksnes pagastā, Guntis Meisters Jaunlaicenes pagastā, Līču ģimene Mārkalnes pagastā un alūksnieši – Veliranda Šļivka un Pāvels Priedeslaipa un Dambju ģimene.  Puķu draugu saieta dalībnieki varēs veldzēties arī Jaunlaicenes muižas parka un muižas muzeja sarūpētajā svētku atmosfērā, kā arī aplūkot Alūksnes Jauno pili, floristu plenēra dalībnieku radītos vides objektus tās apkārtnē un novada mākslinieku darbu izstādi „Ziedi sajūtās”. Jāuzsver, ka dalībai floristu plenērā gan individuāli, gan komandās vēl ir iespējams pieteikties līdz 10. jūlijam, un sīkāka informācija par to atrodama www.aluksne.lv/pukudraugi. Būtiski, ka prasmes floristikā šoreiz nav nozīmīgas, jo vides objektu veidošanu vadīs profesionāli floristi.

Dienas vidū visi saieta dalībnieki atgriezīsies Alūksnē, kur varēs ieturēt pusdienu maltīti un baudīt kultūras un sporta aktivitāšu programmu - pasākuma dalībniekus Pilssalā priecēs Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums”, muzikālie alūksnieši – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, Krūmiņu ģimene, novada jaunie dziedošie talanti. No pulksten 8.00 līdz pat 19.00 turpat Pilssalā, stadiona teritorijā, notiks tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan dažādus stādus un dēstus, gan amatniecības darinājumus. Savukārt Alūksnes ezerā būs iespēja sekot līdzi Eiropas un Baltijas čempionātam ūdens motosportā, kas būs vērojams turpat, Pilssalā.

Vakarā Puķu draugu saieta dalībnieki atkal pulcēsies Pilssalas estrādē uz kopīgu vakariņošanu un noslēguma pasākumu. Vēlāk būs arī zaļumballe ar mūziku dažādām gaumēm, uz to gan biļetes iegādājamas atsevišķi.

Ja Alūksnes pusē plānojat pavadīt arī nākamo dienu pēc saieta – svētdienu, tad aicinām jūs iepazīties ar plašo novada tūrisma piedāvājumu Alūksnes tūrisma informācijas centra mājas lapā http://tic.aluksne.lv/. /> 
Mīļi gaidīsim puķu draugus no visas Latvijas skaistajā Alūksnē!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide