Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz Ziemassvētkiem skatāma Gulbenes draudzes prāvesta Pāvila Kamolas dzejas un fotoizstāde

Gulbenes novada pašvaldības ēkā līdz Ziemassvētkiem ir skatāma Gulbenes draudzes prāvesta Pāvila Kamolas izstāde “Sirds acīs”. Izstādē ir aplūkojamas P.Kamolas fotogrāfijas, kurām piemeklēti arī viņa paša rakstītie dzejoļi.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka priesteris P.Kamola ir atkal atgriezies kalpot Gulbenē un pērn iznāca priestera dzejas krājums “Spogulis akā”.
Izstādes darbu varoņi ir dažādi. Tie ir sastaptie cilvēki, jūtas, domas, pārdzīvojumi, Bībeles tēli un notikumi, kas aicina domāt par tagadni un nākotni, pārdomājot, uz kurieni mūs ved tas, kas ar mums noticis vai notiek.

Izstādes atklāšanā dzeju lasīja P.Kamola un Lubānas teātra režisore Ilze Kraukle.

“Mūsu dzejas kompozīcija sākas ar jautājumu - vai dzīves vienas dienas garumā var izaugt pateicības roze? Un man ir svarīgi, ka mēs katrs sev ik pa laikam uzdodam svarīgus pēc būtības jautājumus. Un Pāvila Kamolas dzeja uzrunā, liek ielūkoties dvēseles dziļumos, paskatīties spogulī un ieraudzīt, saprast, vai tas, ko redzi, sajūti, ir tas, ko tu vēlies. Un tad jau arī, uzdodot jautājumus, var nonākt pie atbildes,” teica I.Kraukle.

Izstādes atklāšanā P.Kamola atzina, ka ir pārsteigts, kā izstāde tapa, jo pats pie tās daudz nestrādājis, bet palīdzējuši daudz citi cilvēki. “Man pašam prieks par to, ka, kaut arī esmu no Polijas, jau rakstu un domāju pārsvarā latviski,” teica P.Kamola.

Viņa dzejoļi galvenokārt ir tapuši lūgšanu laikā Madonas lūgšanu kapelā. “Tur cilvēki klusumā Dieva priekšā, Vissvētākā Sakramenta priekšā var lūgties, un tas ir tāds skaists klusuma laiks. Ceru, ka arī šeit, esot pie jums Gulbenē, palīdzēsiet, lai klusums, lūgšana un mūsu draudzes dzīve palīdz varbūt izdot nākamo dzejoļu krājumu,” teica P.Kamola.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide