“Lielā dārza darbu grāmata” palīdzēs ikvienam dārza draugam + konkurss

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā agronomes, dārzeņkopības speciālistes Mārītes Gailītes sastādīto grāmatu “Lielā dārza darbu grāmata”.

Grāmata dalīta 12 nodaļās atbilstoši gada mēnešiem, un katra nodaļa iedalās 4 tematiskajās kopās:
sakņu dārzam: sēšanas darbi, dēstu audzēšana, rūdīšana, izstādīšana siltumnīcā un uz lauka, augu kopšanas gudrības sezonas laikā, ražas novākšana un pareizas uzglabāšanas nosacījumi;

augļu dārzam: stādāmā materiāla izvēle, stādīšanas knifiņi, augu formēšana, kopšana, augļu normēšana, potēšana un aizsargāšana pret klimata svārstībām un dzīvniekiem;

daiļdārzam: skaistāko puķu un oriģinālāko košo lapu īpašnieku augu aprūpe no agra pavasara līdz ziemai; mēslošana, apgriešana, augu palieku utilizēšanas paņēmieni kompostā; zāliena ierīkošana un kopšana sezonas garumā; putnu būrīšu un barotavu ierīkošanas padomi, kā arī derīgo kukaiņu piesaistīšanas paņēmieni;

istabai, balkonam un lodžijai: balkona jeb urbānās dārzkopības pamati, augu izvēle izsauļotām lodžijām, dārzeņu sēšana, stādīšana un kopšana toveros un kastēs; diedzējumu agrotehnika agrām ražām uz palodzes un istabas puķu audzēšanas padomi.

“Lai palīdzētu plānot dārza darbus, ir apkopoti vairāku gadu žurnāla “Praktiskais Latvietis” sniegtie dārzkopības nozares speciālistu padomi, kas sakārtoti kalendārā secībā. Ikviens augu draugs atradīs šeit kaut ko jaunu un noderīgu. Arī tie, kam dārza vietā ir tikai palodze vai lodžija,” saka grāmatas autore Mārīte Gailīte.

“Rosīšanās dārzā cilvēkus padara mierīgākus un laimīgākus. Tā ir iespēja izaudzēt ne tikai skaistus ziedus un kokaugus savam priekam, bet arī veselīgus augļus un dārzeņus ģimenei. Daudzi dārza darbiem pievēršas tikai pusmūžā, kad rodas vēlme izaudzēt ko pašam un apliecināt savas prasmes un varēšanu. Pievēršoties dārzkopībai, vienmēr lieti noderēs kāds vērtīgs padoms. “Lielajā dārza darbu grāmatā” ir apkopoti vērtīgākie un noderīgākie padomi no žurnāla “Praktiskais Latvietis”. Šeit daudz ko vērtīgu varēs atrast ne tikai tie, kuri tikai nupat ir nolēmuši pievērsties dārzu darbiem, bet arī tie, kuri dārzā darbojas jau daudzus gadus. Bet nevajag saskumt tiem, kuriem nav sava zemes pleķīša. Garšaugus, salātus, zemenes, tomātus un gurķus var izaudzēt arī uz lodžijas,” saka žurnāla “Praktiskais Latvietis” galvenā redaktore Sandra Ruska.


Atbildi pareizi... un, iespējams, laimēsi Mārītes Gailītes “Lielo dārza darbu grāmatu”.

1. Kas ir sējenis?
2. Cik pirmo lapu žākles gurķiem jāiztīra no sānvasām un ziedpumpuriem?
3. Iesaki savu vai kāda čakla saimnieka dārzu, kuru varētu apciemot “Dzirkstele”!

Sūti atbildes līdz 13.jūnijam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” ar norādi “Dārzs” (tālrunis 26415659)!


1.jūnija laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) Dzintras Šulces Baldonē izveidoto izdevniecību sauc “Unda”, 2. c) Dzintras Šulces profesija ir metroloģijas inženiere, 3. a) Dzintras Šulces dzimtais uzvārds ir Ivane. Grāmatu “Caurvējš” laimējusi Antra Jurjāne. Apsveicam! Balvu var saņemt redakcijā. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide