Lielā diena Druvienā pulcē vairāk nekā simts dalībnieku 7

Divdesmit četru stundu garumā Druvienas pagastā tika ievibrēts pavasaris, iešūpota saule un svinēti pavasara saulgrieži. Lai būtu klāt šajā brīnišķīgajā un enerģētiski piepildītajā laikā, ceļu uz mazo, bet latvisko dzīvesziņu godājošo Druvienu bija mērojušas ģimenes ne tikai no Gulbenes novada, bet arī no Rīgas, Iecavas un citām Latvijas vietām.

Kopīgi tika skandētas dainas un dziesmas, izdejoti latvju danči, kopā ar Vītolu ģimeni runāts par Lielās dienas garīgo vibrāciju, skaidrota dainu apļa nozīme, ar skanīgām stabulēm sasaukti putni, kopā ar ielu vingrotājiem iešūpota saule, sagaidīts saullēkts, kas šoreiz bija paslēpies aiz mākoņiem. Visi pasākumi, kas Druvienā norisinājās pagājušās piektdienas pēcpusdienā un ilga līdz nākamās dienas pēcpusdienai, apliecināja, ka neliela, bet garā spēcīga druvēniešu un tās draugu grupa, kas sevi dēvē par Druvienas cilti, ir sākusi rakstīt jaunu stāstu, kurā godā celtas mūsu senču tradīcijas.  
                                
Savas emocijas neslēpa Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova, kura ir  Druvienas cilts aktīviste.

„Bija ārkārtīgi patīkami redzēt, ka pavasara saulgriežu sagaidīšanas pasākumā piedalījās ģimenes ne tikai no Druvienas, bet arī no citurienes. Druviena uz pārējo pagastu fona ir maza, bet visi mūsu draugi un domubiedri ir ģimenes. Druviena ir īpaša, tāpēc te arī veidojas Druvienas cilts. Nekur citur līdzīgi pasākumi tā nenotiek, kā pie mums. Druvienā ir cilvēki, kuri ir gatavi un spējīgi noorganizēt un vadīt šādu pasākumu. Piemēram, šovasar Druvienā jau sesto gadu būs kokļu darbnīca, folkloras un maģiskās dzīvesziņas nometne,” pamato V.Černoglazova.

Viņa stāsta, ka mūzika un balsu čalas Druvienas pamatskolas telpās pieklusušas tikai ap pulksten četriem no rīta, bet jau pēc pāris stundu nosnaušanās malkota rīta tēja un sākusies pošanās uz Azandas upi, lai sagaidītu saullēktu un spirdzinātos upes ūdenī. Atpakaļ nācām pa meža taku, kur visus gaidīja dažādi pārsteigumi gan saldās putnu olas, ko paši svaig­ēšanas darbnīcā bijām izgatavojuši, gan arī Meža māte un meža fejas. Bija jāiet cauri vārtiem, lai no ziemas nokļūtu pavasarī. Kā īpaši iedvesmojošu piemēru skolēniem

V.Černoglazova min arī Pasaules ielu vingrotāju federācijas vadītāja Māra Šlēziņa no Rīgas dzīvesstāstu.

„Pasākums mums izdevās, jo tas bija komandas darbs. Pirms tā mēs katru sestdienu sanācām kopā. Arī pēc Lielās dienas svinībām komanda sanāks kopā, lai noteiktu konkrētu datumu, kad Druvienā maija sākumā tiks svinēti Ūsiņi. Lieli plāni saistās arī ar vasaras saulgriežiem. Šis ir mans dzīvesveids. Man patīk tas, ko es daru, tāpēc jūtos labi,” saka direktore.

Viņa skaidro, ka šo pasākumu mērķis nav stingra seno latvisko tradīciju ievērošana, bet gan to sasaiste ar šodienu, lai iespējami vairāk tajās ieinteresētu arī bērnus un jauniešus.

Druvienas cilts veidotāji un arī pamatlicēji ir Vītolu ģimene, Graumaņu ģimene, folkloras kopa „Pērlis”, Druvienas pamatskola un citi. Savu kā mārketinga speciālista padomu neliedz arī novadnieks druvēnietis Normunds Zalpēteris un viņa ģimene. Plašāka saruna ar N.Zalpēteri būs lasāma kādā no nākamajiem „Dzirksteles” numuriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

gulbeniete

Esmu sajūsmā par Druvienas uzplaukumu!

pirms 6 gadiem, 2015.03.25 14:40

garīgais vibrators

Mūsu senčiem nebija laika visu diennakti čīgāt vijoli un dancot,ķēmoties ar putnu saukšanu un vibrāciju ķeršanu.Tagad gan aiz garlaicības nezina vairs ko iesākt.

pirms 6 gadiem, 2015.03.25 15:12

oi!

Maz cilvēku jau vairs ar lauksaimniecību priekš izdzīvošanas darbojas, vairāk jau rokpelņu un amatnieku (pelna naudu ārpus sētas), kam lauksaimniecība tikai pašu vēdera tiesai (hobijlauksaimnieki) un ko bērniem uz pilsētu iedot.

pirms 6 gadiem, 2015.03.25 15:56

Kaimiņš

Paldies latviskās dzīvesziņas kopējiem! Tik sirdsskaidru cilvēku Latvijā, kā Vītolu ģimene ir ļoti,ļoti maz, paldies druvēniešiem par latvietības stiprināšanu! Turieties!

pirms 6 gadiem, 2015.03.26 16:52

es

Izklausās jau labi, tikai tās maksas gan astronomiskas. Lai 2 cilvēki ierastos svinēt Saulgriežus, vajag 40 eiro. Vai tas ir normāli? Bizness?

pirms 5 gadiem, 2015.08.04 21:53

Kultūra un izklaide