Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielais novada musturdeķis ir gatavs!

Aizsākums lielā novada musturdeķa tapšanas projektam meklējams pagājušā gada jūnijā, kad Gulbenes novada amatnieku biedrība aicināja novada ļaudis un ciemiņus piedalīties kopīga Gulbenes musturdeķa veidošanā, tādējādi atstājot savu rakstu novada vēsturē.

“Lai būtu, kur glabāt gatavos deķa gabaliņus, tika atjaunots liels koferis. Bija grūti noticēt, ka šo koferi ir iespējams piepildīt ar rokdarbiem. Tomēr visiem kopā mums tas izdevās!” atzīst novada amatnieku biedrības pārstāve un projekta vadītāja Iveta Priedīte.

Cilvēki tika uzrunāti Zaļajos tirdziņos, Novada svētkos Lejasciemā, Rankas muižā Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākuma laikā, Tūrisma informācijas tirgū Vecgulbenes muižas parkā.

“Motīvu savākšanā mums ļoti palīdzēja pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” darbinieces. Jūnija beigās bija gatavs segas pirmais kvadrātmetrs. 1.augustā motīvu krājumus papildināja Lielā orientēšanās brauciena “Rēzekne - Gulbene” dalībnieki. Finišējot Gulbenē, 35 komandas iesniedza savus mājas darbus - musturdeķa gabaliņus,” saka I.Priedīte.

Koferis lēnām pildījies. Arī rudens pusē daudzi vēl vēlējušies paspēt iesniegt savus darbiņus, tādēļ sašūšanu tika nolemts atlikt uz vēlāku laiku. Segas sašūšanas darbi tika uzsākti īpašā dienā - Lāčplēša dienā.

“Lai izveidotu segu un neapjuktu šajā raibumā, izvēlējāmies moto “Garā pupa ieaug debesīs!”. Musturdeķis tiešām iznāca kā garā pupa, kas saziedējusi ar raibu raibiem ziediem! Lielu paldies par palīdzību sakām Gulbenes kultūras centram, kas ļāva izmantot plašākas telpas segas pabeigšanai,” saka I.Priedīte.

“Lielais koferis ir tukšs. Visi kopā esam vareni pastrādājuši! Gulbenes novada amatnieku biedrība saka lielu paldies visiem projekta dalībniekiem! Ceram, ka musturdeķim izdosies nokļūt visos novada pagastos, kur dzīvo daudzie autori. Jau šobrīd ir izrādīta interese par musturdeķa izrādīšanu dažādās vietās. Jāatzīst, ka šī sega ir arī fantastisks rakstu krājums. Lieldienās savukārt musturdeķis atrādīsim Gulbenes kultūras centrā.”

Projekts tika realizēts par Gulbenes novada amatnieku biedrības līdzekļiem sadarbībā ar Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centru.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide