Lieldienu aktivitātes Gulbenes novadā 4

Līdz 29.martam Druvienas kultūras nams aicina piedalīties fotogrāfiju konkursā "Mana pavasara atmoda", foto iesūtīt "WhatsApp" uz numuru 26403822. Balsošana par labāko fotogrāfiju - no 30.marta līdz 3.aprīlim "Facebook" Druvienas kultūras nama profilā. Balvas - no Lieldienu zaķa. No 2. līdz 5.aprīlim katru dienu no 10.00 līdz 18.00 Druvienas muižas parkā - Lieldienu Zaķa spēle ģimenēm "Saņem ceļa karti un atrodi brīnumu".

Līdz 4.aprīlim Rankas kultūras nams aicina piedalīties konkursā "Lieldienu zaķim pa pēdām". Sīkāka informācija sekos "Facebook" lapā "Rankas kultūras nams". 4.aprīlī iesūti foto vai fotokolāžu "Kā es svinu Lieldienas?" uz e-pastu “rankaskulturasnams@inbox.lv”.

Līdz 5.aprīlim Beļavas pagasta kultūras iestādes aicina piedalīties konkursā "Uzmini Lieldienu ticējumu!". No 7 vārdiem, kas atrodas uz pagasta teritorijā paslēptajām olām, jāsaliek Lieldienu ticējums. Pareizo atbildi sūti uz e-pastu “sarmite.viduce@gulbene.lv” vai “janis.skopans@gulbene.lv”. Trīs laimīgie uzvarētāji tiks izlozēti 6.aprīlī.

No 1. līdz 5.aprīlim Litenē - spēle "Meklējam Lieldienas". 4. aprīlī no 11.00 līdz 16.00 parkā pie Litenes tautas nama skanēs mūzika un darbosies foto, olu ripināšanas un šūpošanās stacijas.

No 2. līdz 4.aprīlim Kalnienas tautas nams aicina piedalīties krāsoto olu foto konkursā "Ola 2021". Iesūti savu krāsaino olu fotogrāfijas līdz 4.aprīļa plkst. 04.04 lietotnē "WhatsApp" uz numuru 28665789! Līdz 3.aprīļa plkst. 22.00 Kalnienā - akcija "Zaķīts skrēja ciku caku". Izveido teicienu par Lieldienām, izmantojot vārdus uz olām, kas paslēptas Kalnienas tautas nama teritorijā!

No 2. līdz 5.aprīlim Līgo pagastā - Lieldienu aktivitātes "Pa Lieldienu zaķa pēdām!". Sekojot kartei, iedzīvotāji aicināti sameklēt Lieldienu olas ar vārdiem un salikt tautasdziesmu, pamanīt zaķus un atminēt mīklas, kā arī atrast pēc iespējas vairāk cālīšu, kas noslēpušies pagasta teritorijā. Aicināti piedalīties arī Lieldienu groziņu, dekoru, olu foto izstādē (jāsūta "WhatsApp" uz numuru 29337845), kas tiks publicēta sociālajās vietnēs.

4.aprīlī Lejasciema kultūras nams aicina doties aktīvā pastaigā "Pakaļdzīšanās Lieldienām". Parkā pie kultūras nama gaidīs Lieldienu zaķis, šūpolītes, olu ripināšanas silīte, Lieldienu koks, Lieldienu zaķa pārsteigumi.

4.aprīlī no 12.00 līdz 16.00 Lizuma pils dārzā - dekoratīvo olu, trušu un pērļvistiņu apskate. Uz Lizuma kultūras nama afišu dēļa varēs iepazīties ar Lieldienu tautasdziesmām un ticējumiem.

4.aprīlī visas dienas garumā - "Oliņ boliņ ap Stāmerienas ezeru". Lielā pastaiga ar radošām un sportiskām aktivitātēm.

4.aprīlī no 10.00 līdz 13.00 Stāķos un Šķieneros - Lieldienu foto orientēšanās. Pie Stāķu sporta nama paņem anketu ar uzdevumiem, atrodi kontrolpunktus, aizpildi uzdevumus anketā, atstāj anketu sporta nama pastkastē un piedalies izlozē!

4.aprīlī Jaungulbenē - Lieldienu ekspedīcija. Pieteikšanās pa tālruni 28359700.

4.aprīlī no 14.00 līdz 16.00 Gulbenē - pavasara lielbrauciens ar uzdevumiem "Iešūpo prieku!". Sapucē savu braucamrīku - auto, velosipēdu, skrejriteni vai mototransportu Lieldienu noskaņās. Dodies uz Gulbenes kultūras centru, saņem leģendu un ļaujies norādēm. Aktīvajiem dalībniekiem - balvas! 17.00 Gulbenes kultūras centra skatlogā - muzikāls sveiciens no grupas "Rolise".

5.aprīlī no 10.00 pie Tirzas kultūras nama - “Lieldiena aust un staro no trejdeviņām šūpolēm”. Lieldienu ierotāšana - muzicēs folkgrupa “Izkapts”. Akcijas “Gaidām spārnotos draugus” noslēgums - izvietoto putnu būrīšu apskate. Iespēja apskatīt Meteņlaika sniegavīru un skulptūru foto pie āra lapenes. Trušu sēta. Olu ripināšana, olu slēpņu meklēšana un atrašana. Foto ligzdiņa ar vides objektiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Skolnieciņš no svētmeža

Lieldienu lūgšana visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam:
“Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un slavēju! Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un slavēju! Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un slavēju! Tu esi cienīts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi mīlēts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Zibeņmetēj, uzklausi manu lūgšanu! Pērkoņtēv, uzklausi manu lūgšanu! Palīdzi man, visvareno Pērkon,………………………………..(šeit izsaka savas privātās vēlēšanās). Es pieņemu Tevi savā dzīvē, Pērkoņtēv. Lai Tava svētā griba mani virza šajā dzīvē un nākamajā! Svētī mani, Pērkon! Svētī mani un manu dzimtu! Lai godāts, visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!”.
Mūsu senči kopš tālas senatnes ticēja Pērkonam. Pērkons ir viens no spēcīgākajiem mūsu sentēvu Dieviem. Jau sensenos laikos Pērkons ir aizstāvējis mūsu tautu no iebrucējiem un naidniekiem. Pērkons nekad nepametīs mūsu tautu nelaimē. Ticot sentēvu Dieviem, mēs vairojam savas tautas spēku. Godājot Pērkonu, mēs stiprinām gan sevi, gan savu dzimtu, gan savu tautu. Ticība Pērkonam ir brīvprātīga, taču tā ir ļoti nozīmīga mūsu tautai…
Svētīgas Lieldienas mums viesiem vēlot, Skolnieciņš no svētmeža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Lieldienas #LielāDiena #GadskārtuSvētki #PavasaraSvētki #PavasaraSaulstāvji #DievsPērkons #Pērkons #Pērkoņtēvs #DebesuTēvs #pērkonkrusts #UgunsZīme #SentēvuDievi #LatvjuDievi #lūgšanās #ticība #rituāli #buršanās #pagāni #svētmežs #svētakmens #Skolnieciņš

pirms 6 mēnešiem, 2021.04.03 20:46

Skolnieciņš no svētmeža

Lieldienas jau klauvē pie mūsu namu durvīm un mūsu sirdīm. Šogad kovid-19 (covid-19) pandēmijas dēļ Lieldienas būs neierastas. Lieldienas ir enerģētiski spēcīgs laiks, šajā laikā izdodas visi pagāniskie rituāli. Tieši Lieldienās jeb Pavasara saulstāvjos ir īstais laiks, lai godātu sentēvu Dievus – Latvju Dievus. Lai vairotu savas dzimtas spēku, Lieldienās ir jāveic auglības rituālu par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Dažas dienas pirms auglības rituāla veikšanas uzkopj māju, visas grīdas un mēbeļu virsmas mazgā ar sālsūdeni (lupatiņu ņem jaunu un pēc rituāla to izmet savā privātajā miskastē). Pēc tam atverot visus sava nama logus, kvēpina kadiķu zariņus un vērmeļu buntītes (var izmantot arī citu dziedniecisku zāļu slotiņas). Kvēpināšanu veic prātīgi, lai pēc tam māja nesmirdētu pēc dūmiem. Lieldienu rītā kaklā uzvelk pērkonkrustu (uguns zīmi) un iededz 7 tumši zilas svecītes skaistos māla svečturīšos par godu mūsu sentēvu Dievam – Pērkonam. Katru svecīti iededz ar vārdiem: “Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, Tu esi godāts un cienīts manā mājā. Es iededzu šo svecīti par godu Tev. Sargā mani un manu dzimtu, tāpat kā es godāju Tevi!”. Šos vārdus atkārto 3 reizes, iededzot katru svecīti. Pēc svecīšu iedegšanas skaita lūgšanu par godu Pērkoņtēvam. Lūgšanu atkārto 12 reizes. Kad ieturēts mielasts pie dzīru galda, Lieldienu pēcpusdienā dodas uz savu privāto mežiņu, lai atstātu ziedojumu mūsu labajam sentēvu Dievam – Pērkonam. Uz svētakmeņa ar sāli zīmē pērkonkrustu (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls burciņā). Kā svētakmeni var izmantot jebkuru plakanu akmeni, kas novietots zem kāda koka mežā. Blakus svētakmenim iededz 3 baltas svecītes trauciņos (kapu sveces bez krustiem vai jebkāda cita vieta zīmējumiem). Tad atstāj cienastu uz svētakmeņa ar vārdiem: “Pērkoņtēv, es atstāju šo ziedojumu par godu Tev.” Šos vārdus atkārto 7 reizes. Kā cienastu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam atstāj 12 krāsotas olas. Olas ir vēlams vārīt sīpolu mizās kopā ar kliņģerīšu ziediem. Pēc tam skaita lūgšanu par godu Pērkoņtēvam. Lūgšanu atkārto 12 reizes. Pametot rituāla vietu, 7 reizes pasaka:’’ Paldies, Pērkoņtēv! Es no sirds Tev pateicos un līdz nākamajai reizei atvados!’’.
Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš no svētmeža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
N.B. (Nota bene!) Dedzinot svecītes vai rituālo ugunskuru, ir jāievēro visi ugunsdrošības noteikumi! Nesadegušo svecīšu daļu nākamajā dienā sadedzina nelielā ugunskurā. Pietiks ar dažām sausām, smalkos skaliņos saskaldītām malkas pagalēm. Pēc tam kvēlojošas ogles un pelnus nodzēš ar lielu daudzumu ūdens. Nākamajā dienā pēc rituālā izdegušās svecītes trauciņos savāc un izmet savā privātajā miskastē.

pirms 6 mēnešiem, 2021.04.03 20:46

Question

Vienreiz prasīju,kas vada Daukstēs kultūru,teica cilvēks. Laikam citplanētietis. Kādēļ kāds pagasta pārvaldes cilvēks nevarēja kaut nedaudz pastrādāt esošā dekrētā aizgājušās meitenes vietā? Meitene aizgāja,kultūras pārvalde visu nolaida. Lūk,žēl.

pirms 6 mēnešiem, 2021.04.03 22:33

Kultūra un izklaide