Liepnā būs plašs folkloras pasākums

Liepnas tautas namā 25.augustā pulksten 14.00 pulcēsies folkloristi, kuri dalīsies iespaidos par šovasar Liepnā notikušās folkloras pasākumiem.

 

Alūksnes rajona padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Sliņķe laikrakstu informē, ka pasākumā piedalīsies folkloriste Ilga Reizniece un viņas ģimene.

 

Tieši I.Reizniece bija tā, kas pirmā pamanīja Liepnas unikālo un savdabīgo folkloru, jo viņas rados ir izcilas tautas teicējas no šā novada. Viesus un pagasta iedzīvotājus priecēs Ivetas Tāles vadītā Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas", Anša Ataola Bērziņa vadītā tautas mūzikas grupa "Maskačkas spēlmaņi" un Rīgas Danču kluba, kura prezidents ir Valdis Putniņš, dalībnieki.

Pasākumā būs iespēja apskatīt izstādi "Liepnas rokdarbu pūrs".

 

Folkloras ekspedīcija un pasākums "A veretīsi, raugetīsi" ir Kultūras ministrijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Alūksnes rajona padomes un Liepnas pagasta padomes kopīgā projekta "Liepnas pagasta nemateriālais kultūras mantojums" aktivitātes. Viena ir tradicionālās mūzikas albuma "Liepnas folklora "Veretīsi, raugetīsi"" klajā nākšana mūzikas izdevniecības "Upe tuviem un tāliem" apgādā.

 

Liepnas ekspedīcijā iegūtais materiāls kalpos par pamatu priekšlikumiem nemateriālā kultūras mantojuma reģistra izveidei Latvijā.

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide