Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepnā satiksies gaisa baloni

Alūksnes rajona Liepnas pagastā 15. un 16.septembrī notiks gaisa balonu festivāls „Liepna no putna lidojuma 2007".

Paredzams, ka festivālā piedalīsies pieci gaisa balonu piloti - Latvijas čempions Arnis Miķelsons, Latvijas eksčempions Kaspars Stāmurs, Arta Slavinska, Gints Gailis un Kristīne Vāvere.

 

„Liepna no putna lidojuma 2007" sacensību un demonstrējumu programmā paredzēti trīs lidojumi, kurus paredzēts veikt Liepnas apkaimē apmēram 15 kilometru rādiusā divas dienas. Rītos no pulksten 6.30 līdz 10.00, bet vakaros no pulksten 17.00 līdz 20.00.

 

Lidojumā pie labvēlīgiem laika apstākļiem varēs redzēt gaisa balonus „Vinnijs", „AB.LV", „Vestbalt", „Latvija" un „Izzi". Visi piloti pārstāvēs sporta klubu „99 Gaisa baloni", un tiks noskaidrots meistarīgākais pilots pašu kluba lokā.

 

„Gaisa balonu lidojumi ir uz precizitāti. To pārbauda pēc izmestajiem marķieriem, kas ir mazs smilšu maisiņš ar pusotru metru garu asti. Pirms sāk sacensības direktors norāda, kuros punktos tas jāiemet," atklāj sacensību direktora vietnieks Jānis Stabinge.

 

Sacensību organizatori aicina iedzīvotāju būt saprotošiem un neaiztikt vai nemainīt vietu šiem izmestajiem marķieriem, kā arī būt atsaucīgiem, ja kādā pļavā vai laukā nolaižas gaisa balons.

 

„Jau iepriekš atvainojamies saimniekiem, ja kāds gaisa balons sabiedēs netīšām kādu govi," atklāj J.Stabinge.

 

Kādas būs šīs sacensības, vēl nav paredzams, jo viss atkarīgs no vēja plūsmām.

 

„Startēt var, ja vējš nav spēcīgāks par astoņiem metriem sekundē, nelīst un nav biezas miglas," atklāj sacensību organizatore. Maršruts ir atkarīgs vienīgi no vēja.

 

Pasākuma mērķis ir iepazīstināt cilvēkus ar sacensību norisi un pašiem gaisa baloniem.

 

Projekta atbalstītāji ir Alūksnes novada fonds 5.projekta konkursā „Sabiedrība ar dvēseli", Liepnas pagasta padome, „Rīgas miesnieks", zemnieku saimniecība „Klajalkšņi", kā arī klubs „99 Gaisa baloni".

 

Pasākuma programmā paredzēta gaisa balonu parāde - nakts spīdēšana 15.septembra vakarā pulksten 21.00 Liepnas centrā pie tautas nama. Visi apmeklētāji vakaru varēs turpināt sestdienas vakarā balli.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide