Līgo pagastā pulcējas dziedošie talanti 25

Dziedošo talantu konkurss Līgo pagastā šogad norisinājās piekto reizi un uz skatuves pulcēja 27 dalībniekus no Līgo, Dzelzavas, Jaungulbenes pagastiem, Cesvaines un Gulbenes. Par to informē Līgo kultūras nama vadītāja Kristīne Bekmane.

"Kopumā tika baudīti 20 priekšnesumi, kas pārsteidza ar dažādību gan mūzikas stilos, gan pasniegšanas veidos," stāsta K.Bekmane.
 
Žūrijas locekle Vita Poiša atzina, ka dziedātāji sagatavojuši patiešām kvalitatīvus un baudāmus priekšnesumus un izvērtēt labāko bija diezgan sarežģīti. Tam piekrita arī pārējie vērtētāji un atzina, ka bija jāņem vērā dažādi sīkumi, lai izvirzītu labākos.

"Konkursa dalībnieki tika iedalīti bērnu un pieaugušo grupās un vērtēti atsevišķi pēc dažādiem kritērijiem. Skatītāju simpātijas balvu ieguva skaistās balss īpašniece Sāra Ose un vietējie puiši Vladislavs Bondars Šmagris un Oskars Lietavietis. 1. vieta pieaugušo grupā - Ievai Līnei, 2. vieta – Līvai Graņicai, Evelīnai Homčenko, 3. vieta – Mairitai Kalošai. Mazo dalībnieku grupā 1. un 3. vietu ieguva meitenes no Jaungulbenes – Marta Paula Vītola un Jasmīna Pētersone, 2. vieta – Stellai Zviedrei no Līgo pagasta," atklāj K.Bekmane.Pievieno komentāru

Komentāri 25

Anna

Nedomāju, ka vietas vispār ir iedalītas godīgi. Jau vairākus gadus pēc kārtas godalgoto pirmo vietu iegūst dalībnieks, kas ir tieši no Līgo jeb ciema, kurā notiek konkurss. Pieņemsim konkursā piedalās dalībniece, kas Latvijas mērogā ieguvusi atzinību un piedalijusies arī televīzijā tieši ar dziedāšanu, bet Līgo konkursā viņa neiegūst nevienu vietu, taču meitene, kas nekur nav tikusi atzīta tiek izvirzīta par pirmo. Protams, iepriekšējā pieredze nav kritērijs pēc kā piešķirt vietu, bet tas tomēr parāda dalībnieka dziedāšanas kvalitāti. Tāpat arī pagājušo gad dalībniekam, kas pretendēja uz pirmo vietu, pateica, ka pirmo vietu viņš neiegūs, jo "jāizvirza savējie". Nedomāju, ka tajā pasākumā ir kaut kas godīgs. Neobjektīva žūrija un dalībnieki, kas šo žūriju uzpērk caur pazīšanos. Pasākums skaists, bet emocijas par iedalītajām vietām izraisa vilšanos par to, cik objektīvi mūsdienās ir pieauguši un attīstīti cilvēki, kas neļauj tiešām talantīgiem cilvēkiem pierādīt sevi, palīdzot saviem pazīstamajiem. Nožēlojami!

pirms 4 gadiem, 2016.03.25 13:36

Skatītājs

pilnīgi piekrītu Annai

pirms 4 gadiem, 2016.03.25 16:20

Raimonds.

Nožēlojama esi tikai Tu.
Pieņemsim es piedalos Zelta Taltantos un X Factor utt būšu uzreiz 1. ja? IR dienas kad dziedātājiem neveicas ir dienas kad veicas. Ne vienmēr visu izšķir žūrija. Pietiek ar 1 niecīgu kļūdu kad Tu netiksi finālā, tpt kā ar hokeja spēli, 1 kļūda un ripa manos vārtos.. Tāpēc nedomāju ka te kkas sabraficēts or smth. Protams Tev ir škrobe- kā saka, par to ka tavējie nevinnēja.. Es arī domāju citam vajadzētu būt savādākm vietu izkārtojumam, bet ir kā ir. Un par to ka jāizvirza savējie, vienkārši sāusmas :D Tad jau es ar savu krupja balsi, iedodu 5čuku žūrijai un būšu 1.? Meh.. Man kauns bija lasīt tavu komentāru. Aiciniet kaut no malas, kaut vai Saimonu. :D Pateiks ka neviens nekur netiks :D Nedomāju tamdēļ breka būtu jāceļ. ^

pirms 4 gadiem, 2016.03.25 22:14

Lasītāja

Žūriju vispār vajadzēja paaicināt no cita novada,tā būtu godīgāk!

pirms 4 gadiem, 2016.03.25 20:24

Lāsma

Manuprāt vietu izkārtojums ir visai objektīvs - vērtē jau ne tikai dziedāšanas prasmi, bet izturēšanos uz skatuves, pareizo attieksmi pret dziesmu. Lielākajai daļai dziedātāju šajā ziņā vēl daudz jāmācās. Vienīgais, kas varbūt varētu būt citādi - žūrija augstāk vērtē dziesmas latviešu valodā, jo tās visvieglāk kritizēt par tik, ka ne visi saprot angļu valodu. Vēl vērts pieminēt, ka dziesmām ir dažādas grūtības pakāpes. Izcili nodziedot vieglu dziesmu var iegūt mazāk punktu nekā tikai labi nodziedot grūtāku.
Kas attiecas uz Annas komentāru - iepriekšējā pieredze bieži vien nav rādītājs. Ir daudz lielisku dziedātāju, kas neizjūt vajadzību piedalīties pārāk daudzos konkursos, taču tas nemazina viņu dziedātprasmes kvalitāti. Varbūt es dušā dziedu labāk nekā viņi visi kopā, taču neuzskatu, ka mans pienākums ir kādam to pierādīt?

pirms 4 gadiem, 2016.03.26 14:03

Ligo

Manuprat nav godīgi piešķirt trešo vietu mazo grupă ja meitene divas reizes aizmirst dziesmas vārdus... tas tiešām nav godīgi pret pārējiem....
Un pirmā vieta katru gadu vienai un tai pašai...

pirms 4 gadiem, 2016.03.26 15:04

Ieva

Raimond, manuprāt Annas komenāra galvenā doma bija - žūrija izvēlēta nekompetenta, un "atbalstam savējos" jau ticis novērots ne vienu vien gadu, nevis tas, ka dalībnieks ticis atzīts Latvijas mērogā.
Lāsma - ja dziesmas valodai bija nozīme, to vajadzēja norādīt jau piesakoties. Ja godīgi, esmu ļooooti sarūgtināta par tik nekompetentu žūriju (vai vispār žūrijas locekļi paši zina, kas ir intonācija?)
Es, personīgi, vēlētos uzzināt pēc kā tika noskaidroti uzvarētāji, un ar ko tie atšķīrās un bija labāki par citiem (nu, protams, izņemot faktoru, ka tie nāk no Līgo pagasta:) )

pirms 4 gadiem, 2016.03.26 16:11

Kārlis

Jā, šogad patiešām savāds vietu izkārtojums.

pirms 4 gadiem, 2016.03.26 16:33

Alfrēds

Kam vairāk naudas tas arī iegūst vietas.
Ne visi ir spējīgi to paveikt!

pirms 4 gadiem, 2016.03.26 23:35

ārprāc

Attopieties, kas tad pagājušajā gadā ieguva pirmo vietu?Vai tiešam dalībnieks no Līgo? Manuprāt NĒ. Anna, Jūs manuprāt nebijāt atnākusi uz šo pasākumu?

pirms 4 gadiem, 2016.03.27 22:18

Anna

Es nerunātu par žūrijas neobjektivitāti arī pagājušajā gadā, ja nebūtu par to informēta. Jau pagājušo gad dalībniekam žūrija teica, ka nepiešķirs godalgoto vietu, jo "jāizvirza savējie" un beigās pirmo vietu tik tiešām ieguva dalībnieks, kas pazina žūrijas locekļus. Es, protams, lieliski saprotu, kaar uzstāšanos var būt pilnīgi dažādi, bet galvenā doma tajā ir tā, ka vietas dalītas neobjektīvi žūrijas nekompetences dēļ. Manuprāt, lai būtu godīgi, ir jāizveido vienoti vērtēšanas kritēriji, punkti, kas dalībniekam zināmi un arī žūrija būtu jāaicina no tādas vietas, no kurienes neviens nepiedalās.

pirms 4 gadiem, 2016.03.28 08:58

skatītăjs

Man ļoti patika,visi dziedāja skaisti,un ...pārsteigums bija liels,ka veicināšanas prēmiju piešķkīra Supei unLesiņai,par ko...tur bija tik daudz jaunu talantu kas tik skaisti dziedāja.

pirms 4 gadiem, 2016.03.29 11:24

Anna to Anna

Diez kura bija tā profesionālā dziedātāja? Tā strašila no Cesvaines??? Nu vai zini....jāzina sava vieta putnu būrī...

pirms 4 gadiem, 2016.03.29 13:23

skatītājs

komentārs neglīts, vai savu viedokli nevar izteikt bez apsaukāšanās un aizskarošiem izteicieniem.

pirms 4 gadiem, 2016.03.29 19:20

Eva

Meitene no Cesvaines dziedāja ļoti profesionāli...Bet pirmā vieta varēja būt ,meitenei kurai uzvārds bij Volkova.

pirms 4 gadiem, 2016.03.29 17:28

saulīte

Man arī patika Samantas Volkovas izpildījums....

pirms 4 gadiem, 2016.03.29 20:55

.......

Volkova sogad pilnigi un galigi šķībi dziedāja. daudz jastrada pie vokāla....

pirms 4 gadiem, 2016.04.01 21:56

Diāna

Anna to Anna - lieeeels Tev paldies par skaisto komplimentu, gan jau ka pati esi izcila vokāliste un visskaistākā meitene :) Es saprotu, ka Tev nav kur likt savu naidu, tāpēc uzbrūc pilnīgi nepazīstamam cilvēkam.
Patiesībā, ja man nebūtu atsūtīts links uz to komentāru, es nebūtu pat nojautusi, cik daudzi tomēr ir neapmierināti. Godīgi - arī es esmu nepmierināta par to vietu sadalījumu, bet galīgi neturu ļaunu prātu. Tas bija tikai maziņš, subjektīvs konkursiņš, un tādu vēl būs daudz. Malaces meitenes, kuras uzvarēja, lai viņām veicas un Anna to Anna - turpini būt par tikpat jauku un sirsnīgu cilvēku! :)

pirms 4 gadiem, 2016.03.31 10:38

Kuilītis

Klau,
skaudība ir slikta lieta cilvēki mīļie, ja jums nav gājis - nenozīmē, ka jānozākā citi. Kāda starpība ir vietu iedalījumam? Ja cilvēks spēj sevi parādīt, tad iegūst atbilstošu vietu.
Galvenais ir vispār saņemt drosmi un uzkāpt uz tās skatves, nevis te gudri dir*t! :)

pirms 4 gadiem, 2016.04.03 00:51

Marta

Kas bijis, bijis. Jāpriecājas par tiem, kuri spēja sevi parādīt un izcīnīt godalgas. Ne jau ar uzpirkšanu var uzvarèt. Acīmredzot, talants taču tomèr ir. Būs taču vēl šādi konkursi, kuros tiem, kas tagad ir tik neapmierināti, bùs iespējas uzvarèt.:3

pirms 4 gadiem, 2016.04.03 10:48

pele

Visi tikai māk riet.Konkurss ir patīkams,tikai vērtēšana nekur neder.Nevar maisīt vienā katlā amatierus un profesionāļus(domāti tie,kuri mācās vai ir beiguši mūzikas skolu).Visi dzied skaisti.Lai būtu objektīvs vērtējums žūriju tik tiešām vajadzētu aicināt no malas,nevis vietējos.

pirms 4 gadiem, 2016.04.03 14:10

Normunds Vīrs

Esmu no Rīgas, bieži eju uz koncertiem, operas izrādēm. Esmu bijis arī Līgo uz pasākumiem un koncertiem. Patīk! Pašdarbība manuprāt ir vērtīgāka nekā no malas tikai vērot vērot profesionāļus. Aktīvi un pašpietiekami jaunieši, vienmēr labvēlīga gaisotne arī pret vecākiem ļaudīm. Diemžēl nebiju klāt konkursā, bet dažu attieksme sarūgtina. Nav svarīgi, kas ieguva pirmo vietu. Ieguvēji ir konkursanti ar savu izaugsmi, radi un draugi, līdzjutēji. Turpiniet nākošgad un pierādiet sevi atkal. Lai veicas!

pirms 4 gadiem, 2016.04.03 18:04

Skatītājs

Žēl ,ka nebijāt konkursā,komentāram piekrītu,bet nevar salīdzināt grāvēju angļu valodā ar lēnu ,sirsnīgu dziesmu latviski,šogad skatītāji bija sarūgtināti ar vietu sadali gan bērnu ,gan pieaugušo grupā.

pirms 4 gadiem, 2016.04.04 10:38

Zinošs cilvēks

Pirmkārt,Anna, būtu ļoti labi, ja Tu noskaidrotu precīzus faktus nevis mētātos apkārt ar nepatiesiem apvainojumiem. Ne visa žūrija bija no Līgo pagasta. Otrkārt, ne vienmēr godalgotās vietas iegūst vietējie...Ja pareizi atminos,pagāšgad uzvarētājs pieaugušo grupā bija Alvis Amantovs no Gulbenes...un viņš katrā ziņā nenopirka uzvaru vai neieguva to vienkārši caur pazīšanos...Tu vienkārši esi skaudīga neliete un tas arī ir viss:) Skaudība ir slikta lieta, un visi konkursanti ir talantīgi :) Strīdēties par rezultātiem ir ļoooti ''pieauguša'' cilvēka cienīgs gājiens :) *Aplausi* :* Domāju visa Latvija lepojas ar tādiem skaudīgiem,nenovīdīgiem cilvēkiem kā Tu!!! Vairāk tādus kā Tevi....

pirms 4 gadiem, 2016.04.05 23:04

Kultūra un izklaide