Līnijdejotājas atklāj jauno sezonu 3

Stāmerienas tautas namā Stāmerienas līnijdeju grupa „Kamenes” šajā mēnesī rīkoja sezonas atklāšanas pasākumu, pulcējot aptuveni 80 līnijdeju cienītājus ne tikai no Gulbenes novada.


Pasākumā piedalījās kolektīvi arī no Lejasciema, Gulbenes, Dzelzavas, Kusas, Madonas, Valmieras, Sauleskalna, Rekovas un Palsmanes.


„Pasākums notika otro gadu un varētu kļūt par jauku tradīciju. Tajā varējām izdejoties līdz sirds patikai. Sakām paldies Stāmerienas tautas nama vadītājai Gaidai Vīksniņai un Stāmerienas pagasta pārvaldei par atvēlētajām telpām un atbalstu,” stāsta Gulbenes līnijdeju grupas „Raganiņas” vadītāja Solvita Skopāne. Katrs kolektīvs radīja savu priekšnesumu. Tās bija gan no jauna apgūtas līnijdejas, gan ar humoru papildinātas jau agrāk dejotās. Tāpat kā pērn notika arī līnijdeju maratons.


S.Skopāne stāsta, ka, piemēram, „Raganiņas” un „Kamenes” šajā sezonā jau ir uzstājušās Trapenē, kur pasākumā piedalījušies arī viesi no Igaunijas. Savukārt 11.janvārī ir plānots līnijdeju sadancis Beļavas tautas namā.


„Mēs pašas sev rīkojam svētkus ar pašvaldību laipnu atbalstu. Tiesa, savulaik līnijdejas bija modes lieta, kad arī pašvaldības bija vairāk ieinteresētas to atbalstīšanā. Tagad esam dzirdējušas izteikumus, ka līnijdejas neataino latviešu tautas kultūru. Esmu gandarīta, ka Gulbenē līnijdeju cienītāju skaits ir kļuvis tikai lielāks. Es pati vadu trīs kolektīvus. Meitenes nāk un interesējas par iespējām apgūt līnijdejas. Vienīgi runa var būt par izturību un pacietību, jo līnijdejas prasa mācīšanos. Tās nevar salīdzināt ar aerobiku. Man pašai patīk arī tautiskās dejas, bet tautisko deju kolektīvos lielākā problēma ir vīriešu trūkums, tāpēc arī pastāv līnijdejas,” piebilst S.Skopāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

.

Es arī gribu!!! Cik tas maksā? Kur,cik bieži notiek nodarbības?

pirms 7 gadiem, 2013.11.28 09:26

konstantīns

Tas laikam kaut kāds lesbiešu klubiņš,ka nevienu vīrieti neredz un arī neuzaicina piedalīties.

pirms 7 gadiem, 2013.11.29 11:29

Kultūra un izklaide