Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenē norisināsies pasākums „Cilvēks dabā”

5. jūlijā Litenes pagastā pie Liepavota norisināsies pasākums „Cilvēks dabā” projekta “Globālās izglītības sabiedrības veidošana” ietvaros. Šajā dienā, laika posmā no 14.00 līdz 17.00 iedzīvotājiem būs iespēja:


Piedalīties radošajā izziņas darbnīcā „Atraktīvi pētījumi dabā” tā būs iespēja iejusties dabas pētnieka ādā un iemācīties putnu korī atpazīt solistus, paturēt rokās citkārt nenoķeramos, bet tik krāšņos tauriņus, izprast augu valsts noslēpumus, kā arī uzzināt vecu koku un upes stāstus. Iespēja doties nelielās kukaiņu, augu un putnu ekspedīcijās, no „Latvijas pūču izpētes biedrības” pētnieku pavadībā.

Vēl katrs interesents varēs ļauties body art (ķermeņa apgleznošanas) mākslinieču otai un fotogrāfa zibspuldzes gaismas uzplaiksnījumiem. Savukārt no 35 mākslinieces un fotogrāfa, apgleznotajām un nofotografētajām novada jauniešu mugurām - 16.00 tiks veidota vienota fotogrāfija – Gulbis. Nāc un vēro.

14.00 Varēs vērot improvizāciju, smieklus, trakas idejas un vēl trakākas izspēles “Teātrī un dabā”, kopā ar vietējiem latviešu un spāņu jauniešiem. Ko Jūs teiksiet, to aktieri darīs.

Būs iespējama viegla eksperimentācija ar elektroniku Helgi Mortal Kombat no Islandes pavadībā. Jebšu elektronikas otrreizēja pārstrāde mākslinieciskiem mērķiem. Šī ideja ir par iespēju parādīšanu ar jau gatavu un bieži vien iepriekš citā kontekstā izmantotu (piemēram, bērnu runājamās rotaļlietas) elektroniku. Tur Jūs redzēsiet, kā ir iespējams mainīt skaņu vai kustības saistībā ar dažādu elektronisko ekipējumu, kā to izmantot citādāk, piemēram, veidot/radīt mūzikas projektus.

16.30 Muzicēšana etno, folk, free, indie stilā kopā ar Leilu Alijeva (balss, kokle), Ievu Rūtentāli (flauta, stabules) Reini Grantu (perkusijas) Mārci Vasiļevski (ģitāra). Jo„Cilvēks Dabā sasaucas ar saskaņošanos sevī. Ieklausīšanos savās dzīlēs. Tāpat kā pie upes malas, mēs mēdzam apsēsties un vērot saulrietu, tāpat arī mēs klusā nodabā aizveram acis un saskatām sauli sevī un vērojam, plūstam, ļaujamies, skanam. Vadmotīvs ir ļaušanās radīšanai caur mūziku esošajā mirklī mijiedarbībā ar katru no klausītājiem. Tā nav radīta mūzika, pirms koncerta un vienkārša uzstāšanās. Mūsu vērtība ir kopā būšana un vienotība dziesmās caur sirdi ar katru atnācēju, kura instruments ir viņa balss un ķermenis. Aicinām visus nākt, klausīties, dungot, muzicēt un skanēt kopā.


Kā arī tiks uzsākta akcija “100 Gulbji Latvijas simtgadei”. Tā būs foto kampaņa - 100 gulbji, 10 000 novadnieki un viena fotogrāfija. Līdz 2018.gadam tik izveidota lielformāta fotogrāfiju ar gulbja attēlu no gulbeniešu un novadnieku portretiem. Vēlies būt maza daļiņa no tā - nāc un nofotografējies.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide