Litenes estrādei - 10 gadi 2

Pirms desmit gadiem svinīgi atklāja Litenes pagasta brīvdabas estrādi “Parkalīcis”. Toreiz pasākumā piedalījās vairāki simti cilvēku no Litenes, apkārtējiem pagastiem un Gulbenes.

“Dzirkstele” pirms desmit gadiem rakstīja, ka jaunā estrāde bija ļoti gaidīta. Toreizējais Litenes pagasta pašvaldības vadītājs Gunārs Ciglis teica, ka estrāde ir tapusi, bet viņam bija nedaudz skumji, jo tā tapa par naudu, ko ieguva, pārdodot savu neatkarību. Lai pagasti apvienotos novadā, valsts piešķīra finansējumu. Tomēr viņš cerēja, ka tieši šajā vakarā pirms desmit gadiem sāksies kāds jauns stāsts un cilvēki pēc gadiem teiks, ka iepazinušies zaļumballē Litenes estrādē.

“Arī tad, kad pagastu vietā būs Gulbenes, Alūksnes un Balvu novads, Litene būs tā vieta, kur šie novadi varēs pulcēties, lai ne tikai kopīgi dziedātu un dejotu, bet rakstītu jaunu vēsturi. Ceru, ka turpmāk katru gadu maija pēdējā sestdienā vai svētdienā estrādē būs kāds pasākums,” toreiz teica G.Ciglis.

Tagad G.Ciglis “Dzirkstelei” rezumē, ka desmit gadi Litenes estrādei bijuši labi.

“Tā ir kalpojusi desmit gadus, un tajā ir noticis pietiekami daudz lielu pasākumu. Turklāt tā ir godam nesusi Litenes vārdu un varēšanu. Estrāde pašreiz ir salīdzinoši labi funkcionējoša,” saka G.Ciglis un piebilst, ka nākotnē vajadzētu padomāt par tualetēm, jo “tās tāpat ir jāņem nomā, notiekot kādam masu pasākumam”.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš “Dzirkstelei” uzsver, ka pasākumi Litenes estrādē ir bijuši daudz un lieli.

“Man liekas, ka gandrīz visi Latvijas mākslinieki ir bijuši mūsu estrādē, ieskaitot grupu “Prāta vētra”, kas bija estrādes atklāšanā. Tāpat ir ciemojušās grupas “Labvēlīgais tips”, “Kredo” un “Eolika”,” atminas V.Lapiņš.

Viņš stāsta, ka pat senā vēsturē pirms renovācijas estrādē uzstājies Raimonds Pauls. Šonedēļ Gulbenes novada iedzīvotāji ir aicināti uz pasākumu “Vasara sākas Litenē”.

“Estrāde ir labā stāvoklī, tomēr tas, ka tā ir no koka konstrukcijas, paredz arī kādus remontus, piemēram, jānomaina solu dēļi, kā arī jāsāk domāt par estrādes dēļu maiņu, jo desmit gadi kokam ir cienījams vecums. Pasākumi Litenē ir apmeklēti, sevišķi, ja ārā ir labs laiks un viesojas kāds populārs mākslinieks,” saka V.Lapiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

INARA

superigi ,bet vajadzetu par deju gridu padomat ,un solu mainu,ta jau skaisti ,loti patika ,un ar limozinu brauciens fascinejosas sajutas bija .

pirms 3 gadiem, 2018.05.27 22:47

viesis

Limuzīns, jā. Tas ir labs. Pasākums jauks, tikai lai nākamgad tāds būtu atkal, bet vēl grandiozāks.

pirms 3 gadiem, 2018.05.30 14:25

Kultūra un izklaide