Litenes muiža iekļauta unikālā tūrisma maršrutā "630 sajūtu verstis" 1

Litenes muiža kā Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedrs piedalījās Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam īstenotajā projektā “630 verstis pilnas sajūtām/ Sajūtu verstis” un iekļauta unikālā tūrisma maršrutā. Par to informē Litenes pagasts savā “Facebook” profilā.

Litenes muiža projekta īstenošanas gaitā ir ieguvusi lielās zāles sienu gleznojumus ar 3D elementiem (māksliniece - Tatjana Ābeltiņa); viegli pārvietojamu akustisko sistēmu; galdiņus, krēslus, tējas dzeršanas traukus un galda piederumus; barona, baroneses un kalpones tērpus.

Pie Litenes muižas novietots informatīvs projekta stends, kā arī virtuālais stāstnieks, kurš ir paslēpies zem QR koda. Lejuplādējot projekta lietotni “Versts of feelings”, šo stāstnieku iespējams atdzīvināt. Viņš pastāstīs aizraujošu leģendu par pērlēm zirņa lielumā, kas atrodamas Pededzes upē. Apmeklētājs var nofotografēt kādu savu līdzgaitnieku kopā ar stāstnieku un saglabāt attēlu savā telefonā.

Projekta mērķis - radīt jaunu tūrisma piedāvājumu no Krāslavas līdz Alūksnei Latvijā, kas tālāk turpinās Krievijas Federācijā līdz Pavlovskai Sanktpēterburgā, piedāvājot izbaudīt 630 sajūtu pilnas verstis. Projekta laikā radītais maršruts apvieno objektus, kas sniedz apmeklētājiem dažādu sajūtu gammu, iespēju sajust, līdzdarboties, piedzīvot, izbaudīt, ieraudzīt unikālo pierobežas tūrisma piedāvājumu, vēstures, dabas un cilvēka mijiedarbību cauri gadsimtiem.

Izveidotais maršruts ved uz Litenes muižu, Varakļānu muižas pili, Krāslavas muižu, Lūznavas muižu, Preiļu muižas pils kompleksu un parku, Arendoles muižu, Alūksnes Jauno pili un nobraucienu ar gaisa trosi “Zip line” no Tempļakalna, kā arī uz Pavlovskas pils parku un Izborskas muzejrezervātu Krievijas Federācijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Donald Rufus

Hello,

I am Donald Rufus from United State Of America. I urgently seek your service to represent and guild me in investing. All I want is an honest and reliable person who can be my partner in your country. Please email me on donaldrufus99@gmail.com for more details.

Best Regards.

Donald Rufus

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.09 23:48

Kultūra un izklaide