Literāti atkal dāvinās ugunspuķi

Gulbenes novada bibliotēka un Vītola izdevniecība 15.septembrī pulksten18.00 Gulbenes kultūras centrā aicina uz lirisku dzejas kompozīciju “Es tev siltu ugunspuķi dāvināšu”.

“Mīlas lirikas krājums, kas veidots kā dāvana ikvienam, kurš mīl un ir iepazinis mīlestību, ceļu pie lasītājiem uzsāka novada svētkos, kad, pieskaņojoties viduslaiku gaisotnei un videi – Jaungulbenes pils terasei, arī autoru tērpiem bija piešķirti īpaši akcenti. Sajūtu terase izrādījās lielisks fons un iedvesmas avots, kas radīja vēlēšanos šo lirisko dzejas kompozīciju parādīt vēlreiz, šoreiz Gulbenes kultūras centra foajē zālē,” informē Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa.

Jaunā dzejas krājuma veidošanā piedalījušies divdesmit Gulbenes novada autori, piedāvājot lasītājiem gandrīz pusotra simta dzejoļu, kas mīlestību atklāj bezgala dažādās izpausmēs un noskaņās. Tie stāsta par sapņiem un ilgām, kas tik pazīstamas ikvienam, par jūtām, kas iedvesmo un paceļ pāri ikdienībai, par alkainu kaisli un klusu mīļumu, kas mūža atvasarā klusu smeldz. Krājumā par mīlestību dzejas valodā stāsta Inta Aizkalniete, Arvis Degums, Astrīda Eglīte, Uldis Ilva, Maruta Liepiņa, Irisa Puidze, Inese Tora, Ilona Vītola un Sarmīte Zviedre. Pasākumā lirisku ieskatu krājuma lappusēs sniegs Ramona Ruņģe, Madara Beķere, Daiga Kalinka, Iveta Krūmiņa, Aivars Osis, Inese Tirzīte, Evita Lūse, Ivars Strautiņš, Velta Ivanova, Antoņina Logina un Vilis Grasis. Šajā vakarā literāti vēlreiz uzrunās mīlestību ar dzejas rindām, aicinot to pakavēties kopā ar klausītājiem, liekot pieskarties viņu sirdīm. Pasākumu muzikālu vērtīs Aivars Osis.
Krājuma vāka dizainu veidojusi Inga Caunīte, grāmatu izdevusi Vītola izdevniecība.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide