Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizuma amatierteātris „Daiva” izpelnās pozitīvas atsauksmes 4

Lizuma amatierteātra „Daiva” aktieri ar režisori Solveigu Vilku piedalījās amatieru teātru festivālā režisora, aktiera, dramaturga un rakstnieka Ārija Geikina piemiņai.

Lizuma amatierteātra aktieris Sandris Rakauskis stāsta, ka festivālā piedalījās gan amatieru teātru kolektīvi no Rīgas, gan no citām Latvijas vietām, arī Lizuma. Lizumnieši festivālā spēlēja iepriekšējā sezonā iestudēto Rūdolfa Blaumaņa lugu „No saldenās pudeles”, kas izpelnījās pozitīvas atsauksmes gan no skatītājiem, gan no teātra kritiķes Irēnas Lagzdiņas, kas vērtēja izrādi.


Analizējot iestudēto lugu, I.Lagzdiņa atzinīgi novērtēja režisores S.Vilkas profesionālo sniegumu, norādot, ka bieži vien, iestudējot R.Blaumaņa lugas, profesionālie teātri nepievērš uzmanību sīkām niansēm, kuras savukārt bija pamanījusi mūsu režisore - atsevišķu lugas varoņu līdz šim neatklātās rakstura nianses, apģērba simbolisko saistību starp varoņiem, lugā ietverto problēmu aktualizāciju mūsdienās.


Režisore Laima Geikina papildināja teātra kritiķes teikto, atzīstot, ka amatierteātra „Daiva” iestudējums esot pozitīvā nozīmē lauzis tradicionālos stereotipus par skatuves iekārtojuma iespējām šai lugai.


Festivāla gaitā teātra dalībniekiem bija iespēja noskatīties pārējo festivāla dalībnieku izrādes, kā arī daļu no Rīgas amatierteātru fināla skates „Gada izrāde 2013” izrādēm.


Daloties pārdomās par festivālu, lizumnieši atzina, ka iesaistīšanās esot bijusi ļoti vērtīga. Aktrise Vita Ostrovska secināja, ka „no dažādības ir iespējams mācīties”, norādot, ka citu amatierteātru sniegums palīdzot apzināties amatierteātra „Daiva” kolektīva stiprās puses un izaugsmes iespējas. Savukārt aktrise Anita Kostigova atzina, ka vērtīga esot bijusi teātru kolektīvu sadraudzība.


Lizuma amatierteātris „Daiva” pateicas par atbalstu Lizuma kultūras namam, taču īpaša pateicība uzņēmumiem SIA „Dimdiņi” un SIA „Skrīveru saldumi”, kas palīdzēja sarūpēt Lizumu raksturojošas dāvanas festivāla organizatoriem un dalībniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

teātra mīlis

Malači, lai veicas arī turpmāk. Prieks par jums un jūsu pagastu.

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 19:21

Uldis

Prieks par lizumiešiem. Skumji par lejasciemiešu izrādi Vidzemes reģiona skatē

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 22:07

ruck zuck

Patīkami,ka Lizumā vēl visi vīrieši nav izmiruši,un pat spēlē teātri.

pirms 6 gadiem, 2014.03.20 09:10

Kultūra un izklaide