Lizumā domā par pagasta grāmatu

Lizuma novadpētniecības muzejā atkal atsākušās jau par tradīciju kļuvušās muzeja pēcpusdienas. Jau pirmajā tikšanās reizē, kas notika šajā mēnesī, aizsākusies diskusija par “Lizuma grāmatas” izdošanu.

Bijusī Lizuma vidusskolas skolotāja Anna Ķerzuma savas dzīves laikā ir savākusi apjomīgu materiālu par Lizumu. Viņas paveiktais darbs jānoved līdz galam, lai to varētu apkopot grāmatā. Grāmatas izdošana būtu skaista dāvana Lizuma vidusskolas jubilejā.

“Sākums šai idejai ir ļoti sens. Tā bija skolotājas A.Ķerzumas ideja. Viņa jau bija sākusi pie tās strādāt, bet nevienam tā īsti nav bijis laika turpināt iesākto. Satiekoties runājām gan ar Intu Dārznieci, gan Juri Zaķi, ka varbūt jāsāk pamazām un lēnam reanimēt savāktos materiālus un domāt par vienota izdevuma izdošanu. Mums tas ir nepadarītais darbs, kas iekavējies līdz ar A.Ķerzumas aiziešanu mūžībā. Mums vienmēr šķita, ka vēl un vēl vajag apzināt jaunu informāciju par Lizumu, bet tagad izlēmām, ka par pamatu ņemsim jau savākto materiālu un mēģināsim to apaudzēt,” stāsta Lizuma vidusskolas skolotāja Vaira Briede.

Lizumieši prot godāt savas pagasta kultūras vērtības. Par to liecina arī Lizuma folkloras kopas “Ūdenszāles” jaunizdotais kompaktdisks “Lizumniešu Jāņu dziesmas”. Ka tajā skan tikai Lizuma apkārtnē pierakstītās līgo melodijas, liecina uzraksts “Trīs apaļas saules lēca caur ozola lapiņām”. Gaidot vasaras saulgriežus, kopas dalībnieki dziesmas iedziedāja jau vasarā, par ierakstu studiju izmantojot Lizuma vidusskolas zilo zāli. Diskā ierakstītās dziesmas skanēja arī 23.jūnijā, kad Gulbenē notika Vislatvijas Jāņu gadatirgus. Folkloras kopu “Ūdenszāles” vada druvēniete Undīne Graumane.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide