Lizumā emocijas un pārdomas izraisa amatierteātra "Daiva" pirmizrāde 11

Lizuma amatierteātra „Daiva” pirmizrāde „Harolds un Moda” vēl vairākas dienas pēc notikuma ir viens no populārākajiem tematiem lizumniešu sarunās.

Pirmais pārsteigums lielai daļai skatītāju bija askētiskais skatuves iekārtojums. Taču jau pēc pāris ainām aktieru tēlojums pārņēma savā varā un lika pieņemt spēles noteikumus. Aktieri tiešām prata iedzīvināt katrs savu tēlu, ļaujot mums noticēt, ka lugas darbība notiek visdažādākajās vietās – greznā aristokrātu dzīvoklī, baznīcā, kapos, mežā…

Izrādē netrūka smieklīgu brīžu, taču tā uzjundīja arī smeldzīgas pārdomas. To, ka iestudējums ir visa kolektīva kopīgs auklējums, nevarēja nejust. Katram savs tēls un katram savi skatuves strādnieka vai rekvizitora pienākumi īsajos brīžos starp ainām, kad aptumšotajā spēles laukumā tika nomainītas mizanscēnas. Lieliski savos tēlos iejutās Anita Kostigova (Moda), Sandris Rakauskis (Harolds) un Solveiga Vilka (Harolda māte), ļoti pārliecinoši bija Artis Kostigovs Finegana tēva lomā un Dailonis Jākobsons kā Doktors Metjūss. Raksturīgas nianses saviem varoņiem bija atraduši Eva Āboliņa (Silvija Gazele), Dainis Jākobsons (Bernards un galvenais dārznieks) un Guna Vaivare (Mērija).

Prieks par jauno aktieru sastāvu: šajā izrādē debitēja Edžus Vaivars (Dopela un dārznieka lomās), Santa Kalve (Nensija Mārša) un Daira Heisele (Roza Mandarīni) bija atradušas katra savam tēlam raksturīgu 'rozīnīti'. Visas aktieru trupas veikums raisīja emocijas, un izrādes finālā daudziem skatītājiem bija asaras acīs…

Nākamās K.Higinsa un Ž.K.Karjēra lugas „Harolds un Moda” izrādes Lizuma amatierteātra „Daiva” sniegumā skatāmas 18.aprīlī plkst.19.00 Rankas kultūras namā, 25.aprīlī – Lizuma kultūras namā novada amatierteātra skates ietvaros.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

SKATĪTĀJA

Malači lizumieši! Varbūt beidzot jūs arī novērtēs, kā pienākas.

pirms 5 gadiem, 2015.04.08 11:23

Iveta

Lieliska izrāde, lielisks darbs!!! Jauki! Paldies par jauko vakaru.

pirms 5 gadiem, 2015.04.08 20:49

EMO

Un bābai atkal galvā mākslīga, bezgaumīga parūka.
Beidziet ākstīties un esoet tāki kādi esiet!

pirms 5 gadiem, 2015.04.08 21:10

demo

''bāba'' ar parūku spēlēja astoņdesmit gadīgas kundzītes lomu, ja viņa būtu ar dabīgiem ogļumelniem matiem, diez vai tas iederētos tēlā, tāpēc ja nezini sižetu, tad norij savu žulti un aizej izdari kaut ko labu, vai izlasi kādu lugu lai varētu tēlot teātra kritiķi

pirms 5 gadiem, 2015.04.09 07:37

demo

Astoņdesmit gadīgas kundzes ir arī ar melniem, brūniem u.c. matiem. Pilnīgi piekrītu, ka tik nedabīga parūka ne pēc kā neizskatās. Šobrīd taču var lēti nopirkt dabīgāka izskata parūkas.

pirms 5 gadiem, 2015.04.09 20:56

EMO

Nu tas jau vien liekas tik pašdarbnieciski. Velna bābiņa uzliek spīdīgu parūku un viņai liekas, ka ir 80 gadus veca. Vainīgs ir nevis aktieris, bet režisors. Man šķiet tomēr šī ir režisora neprofesionalitāte uzspraust galvā sintētisku un spīdīgu parūku.

pirms 5 gadiem, 2015.04.09 21:38

asaris

KAD nav ko labu pateikt,tad anonimie atkal pljuuta virtuali...

pirms 5 gadiem, 2015.04.09 21:57

Vija

Ja vajag kādam aizbāzt muti, tad iesakiet laikrakstam, lai tad, kad ir kāds raksts par Lizumu, lai aizliedz komentēt.

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 15:33

Skatītāja.

Lai nu kā, bet Harolda mātes lomas atveidotāja pēc vecuma vienos gados ar Modas lomas atveidotāju. Parūka jau nepataisa vecāku - tur arī visa nelaime.

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 19:16

Kultūra un izklaide