Lizumā - Jāzepa Puduļa gleznu izstāde

No 21.maija līdz 30.jūnijam Lizuma kultūras namā apskatāma Jāzepa Puduļa gleznu izstāde. Šī gleznu kopa ceļu pie skatītājiem uzsākusi jau 2000.gada rudenī un ir apceļojusi gandrīz visu Latviju.

Noskaņu izstādes autors Jāzeps Alfrēds Pudulis dzimis Barkavas pagastā. Glezniecībai nopietni viņš pievērsies tikai pensijas gados, lai gan pirmā glezna tapusi jau 1952.gadā. Mākslinieka darbos skatāma Latvijas daba, īpaši Madonas un Lubānas puses ainavas, ko autors vērojis pat savām acīm. Daļa darbu tapuši arī pēc fotogrāfijām, kas iespaidojušas gleznotāju.

Sešdesmitajos gados J.Pudulis pievērsies arī literārajam darbam. Lasītājiem viņa vārds zināms no romāna "Zemes spēks", kur attēloti notikumi no 1936. gada līdz mūsdienām. Romānu var vērtēt daudzējādi: gan kā dokumentālu vai autobiogrāfisku, gan kā vēsturisku sacerējumu, jo attēlotie notikumi aizsākas vēl pirmās brīvvalsts laikā, vijas cauri kara gadiem un padomju okupācijas laiku, caur trauksmaini romantisko un cerību pilno Tautas frontes izdzīvojumu, līdz izskan mūsdienās. Grāmatas ievadā autors raksta: "Atliek vien cerība, ka arī pie mums pie valsts stūres reiz nonāks cilvēki, kuriem savas zemes, savas tautas intereses būs pirmajā vietā."


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide