Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizumā “maļ” dziesmu dzirnavas 7

Lizuma kultūras namā pagājušās sestdienas pēcpusdienā notika Gulbenes novada vokālo ansambļu skate, kurā piedalījās 21 kolektīvs, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados. Pirmo reizi skatē uzstājās ansamblis “Latgalīte”, kā arī Rankas arodvidusskolas jauniešu jauktais vokālais ansamblis.

Vokālo sniegumu žūrijas vērtējumam nodeva 6 senioru, 5 jauktie, 8 sieviešu, 1 vīru un 1 jauniešu vokālais ansamblis. Kopumā tika izdziedātas 42 dziesmas, starp kurām bija gan latviešu tautas dziesmu apdares, gan arī Latvijā pazīstamu komponistu sacerējumi. Dziesmās tika apliecināta mīlestība Latvijai, uzrunāta laime un mīlestība. Vairākām kompozīcijām savu apdari bija veidojušas mūsu novada vokālo kolektīvu vadītājas, piemēram, Daira Karole, Inga Zomerovska, kā arī lejasciemiete Inga Deigele. Visi kolektīvi skatē centās apliecināt labāko sniegumu, kas arī tiem izdevās, un žūrija to novērtēja ar noteiktu punktu skaitu no maksimālajiem 50 punktiem. Vairāki vokālie ansambļi savā priekšnesumā neaprobežojās tikai ar klavieru pavadījumu, bet izmantoja arī klarneti, vijoli, ģitāru un pat čellu, kas sniegumam piešķīra jaunas muzikālās krāsas. Visi vokālie ansambļi bija gādājuši arī par vienotu skatuvisko kopskatu. Par to liecināja gan krāšņās šalles un apkakles, gan kleitas, blūzes un kostīmi. Pēc skates dziedātāji savstarpējās sarunās atzina, ka šādas skates ir vajadzīgas, jo tās mudina nopietni strādāt pie jaunu dziesmu apguves, kā arī ļauj iepazīt citu kolektīvu sniegumu un samērot vokālo meistarību.


Trīs 1.pakāpes diplomi


Žūrijā strādāja koru apriņķa virsdiriģents, Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas direktors Roberts Liepiņš, Gulbenes novada koru virsdiriģents, kamerkora “Ave sol” mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars, mūzikas pedagoģe, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas kora “Silver” diriģente Laura Anže. Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls un Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte.


Trīs kolektīvi – jauniešu jauktais vokālais ansamblis “Zelta bukurags”(vadītāja Līga Kļaviņa), Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pieskāriens”(vadītāja Inga Zomerovska) un Gulbenes kultūras centra senioru vīru vokālais ansamblis “Namejs” (vadītājs Edgars Mārtinsons) ieguva 1.pakāpes diplomus, bet visi pārējie 18 kolektīvi – 2.pakāpes diplomus.


Ļauj saskatīt emocijas


“Paldies visiem dalībniekiem, jo viņi vismaz man ļāva saskatīt cilvēka pārdzīvojumu tajā brīdī, kad skanēja priekšnesums. Uzskatu, ka tas ir pats labākais brīdis, kāds vien var būt, kad mākslinieks uznāk uz skatuves. Tas, ka kādreiz kaut kas nesanāk kā gribētos, ka vienmēr var labāk, - tās ir atziņas, par kurām nav vērts diskutēt. Skates vērtējums šoreiz ir stingrs, bet nekādā gadījumā nedrīkst viena kolektīva iegūtos punktus salīdzināt ar otra kolektīva tādu pašu punktu skaitu, jo katram kolektīvam atkarībā no dalībnieku skaita, viņu vecuma un tamlīdzīgi ir savas prasības. Ir profesionālāki kolektīvi un ne tik profesionāli,” teica žūrijas komisijas priekšsēdētājs R.Liepiņš. Viņš atzina, ka vokālo ansambļu līmenis mērķtiecīgi kļūst augstāks. To apliecināja arī U.Kokars. “Vislielākais prieks par ansambļiem, kas skatē piedalījās pirmo reizi,” teica U.Kokars.


Ar savu sniegumu visus skates dalībniekus un līdzjutējus priecēja Lizuma lauku kapela, ko vada Miervaldis Vilnis, kas lieliski iederējās pasākuma kopējā tematikā, kurā tika apspēlēta dzirnavu un malšanas tēma, kā tas pieklājas pasākumam, kas notika Lizuma muižas senajā klēts mājā (kultūras namā), kas jau gadu desmitus kalpo par klēti dziesmām un dejām.

 

Vairāk foto šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Acs meitenei...
Ja jau vīrs vērtēja, tad kāpēc Jaungulbenes Anemonēm nebija I pakāpes diploms. Sieva taču to vada....

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 11:07

Klausoties "Pieskriena" dāmas, pat tirpiņas skrēja! Dāmas, nelasiet komentārus, esiet tik pat jaukas un dzirksteļojošas! MALACES!

pirms 8 gadiem, 2012.03.02 19:32

Acs

Piekrītu par "Pieskārienu" paši labākie tie nebija noteikti. Tur bija pieskārusies - nedaudz korupcija, jo vērtē vīrs un dzied sieva.
Manuprāt vismuzikālākais bija Druvienas ansamblis.

pirms 8 gadiem, 2012.03.01 22:44

Andis

Ja runājām par skati, tad kopumā tas bija viens labs notikums. Ļoti jauki Druvienas jaunieši, Tirzas jaunās un vecās meitenes un Vitas Pētersones ansamblis, kā arī Tirzas vīri. Taču par "Pieskārienu" ģērbšanās stils mazliet pat smieklīgs un dziedājums balansē uz gaumes robežas ...

pirms 8 gadiem, 2012.03.01 22:35

Pieskāriena meitenes bij nepārsnējamas gan dziedājumā, gan izskatā...Jūs tiešām meitenes bijāt labākās

pirms 8 gadiem, 2012.02.29 09:04

Anna

Priecājos par ansambļa "Namejs" sasniegumiem! Lai nepietrūkst spēka un enerģijas kolektīva vadītājam E. Mārtinsonam!

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 07:32

Pasākums bija ļoti jauks. Paldies organizatoriem!

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 07:13

Kultūra un izklaide