Lizuma pagasta "Kalaņģos" top čības 8

Lizuma pagasta Apsīšu Jēkaba Kalaņģu māja 27.janvāra pievakarē bija pilna rosmes. Tur kopā ar amatnieku kopu "Laipa" tapa čības visdažādākajās tehnikās - tamborētas, adītas un filcētas.

"Unikālāko čību gatavošanas veidu patentējusi Ance Dambrova-Krūmiņa, viņa to dēvē par "viņķelēšanu". Varēja redzēt, ka senie rokdarbi gāja rokrokā ar mūsdienu tehnoloģijām – vienā istabiņā rokdarbnieces čakli kustināja pirkstus, ik pa laikam pametot acis uz Youtube demonstrētu pamācību. (Jā, Kalaņģos tagad ir arī internets!) Mūsu meistarēm gan interneta pamācības ir liekas, jo meistarības iekrāts pūru pūriem. No amatnieku kopas “Laipa” vadītājas Līgas Ozoliņas teiktā noprotams, ka šis ir tikai sākums, jo pavasari iecerēts sagaidīt ar čību un zeķu izstādi," sociālajos tīklos stāsta vakarēšanas dalībnieces.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

..................................................

Māja ar gaišajiem logiem burvīgi izskatās!

pirms 4 gadiem, 2017.01.28 08:54

Inese

Prieks par Aivu un prieks par Lizumu! Lai veicas ideju īstenošana un labu veselību!

pirms 4 gadiem, 2017.01.28 20:07

?!?

eu,ar vienu daļu lizumniešiem kaut kas nav kārtībā galīgi tūtē sagājuši te novēl veiksmi un veselību bet saliek mīnusus ir jau ir zemās pierītes

pirms 4 gadiem, 2017.01.29 22:30

!!!

Par Lizumu prieks, par Kraukleni-nē !!!

pirms 4 gadiem, 2017.01.30 20:54

OK

Ok,lai cīnās,ja uzskata ,ka vajag.Tagad visi cīnās par kaut ko,par algu,par pensiju,par darbu,lai būtu kapeika.Liekulis tas,kurš apgalvo,ka ne par ko necīnās un neko nevajag,tā kā nav ko apriet,tas tikai parāda skaudības un tupuma līmeni.Es šo kundzi personiski nezinu,bet tas,kas notiek Kalaņģos ,ir apsveicami.

pirms 4 gadiem, 2017.02.03 12:24

Kultūra un izklaide