Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizuma pilī būs Leģendu nakts

Lizuma muižas pils Gulbenes novadā ir vienīgā, kas 27.oktobrī iesaistījusies Latvijas Piļu un muižu asociācijas šogad aizsāktajā jaunajā tradīcijā "Leģendu nakts". Lizumā tai dots nosaukums "Leģendas par Lizumu un Lizuma pili".

Leģendu nakts notiks reizi gadā - oktobra pēdējā sestdienā, kad līdz pusnaktij būs atvērtas
Latvijas piļu un muižu durvis. Tajās par brīvu varēs ieiet ikviens interesents, lai izjustu piļu un muižu noslēpumaino atmosfēru un ieklausītos leģendās. Varbūt ieraudzītu pat kādu pils spoku. Tradīcija ļaus labāk iepazīt arī Latvijas vēsturi, arhitektūru, notikumus, kā arī vērtības, kas glabātas gadu simtiem.  

"Mēs vienmēr atbalstām Latvijas Piļu un muižu asociācijas pasākumus. Esam piedalījušies akcijā "Apceļo Latvijas pilis un muižas", bet nu jau trīs gadus šī akcija nenotiek. Pagājušajā gadā bija Latvijas piļu un muižu nedēļa, kurā mums katru dienu notika kāds pasākums. Šogad esam vienīgie, kas Leģendu naktī piedalāmies no šā reģiona. Diemžēl atrodamies tālu no tām pilīm un muižām, kas arī piedalās šajā pasākumā, tāpēc varbūt tas nav sevišķi izdevīgi cilvēkiem, kuri brauc no malas," stāsta Lizuma vidusskolas skolotāja Vaira Briede.

 

Lizumā Leģendu nakts sasauksies arī ar Lizuma kultūras nama mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu jaunās darba sezonas atklāšanu. Vispirms kultūras namā notiks koncerts.

 

"Kolektīviem ir noausti karogi lielajiem Dziesmu un Deju svētkiem. Ar tiem visi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi pulksten 18.00 dosies gājienā no kultūras nama uz Lizuma pili, lai piedalītos "Leģendu nakts Lizuma pilī" programmā.

 

"Mums ir trīs dažādas leģendas par Lizumu, kas arī tiks stāstītas. Pasākuma apmeklētāji ne tikai varēs klausīties leģendas, bet atpūtas pasākumā, kas sāksies pulksten 20.00 kultūras namā, arī dejot, spēlēt spēles un iet rotaļās, kā arī baudīt tēju un kafiju," atklāj V.Briede. Skolotāja ir gandarīta, ka katru gadu Lizuma muižas kompleksu, pili un muzeju īpaši vasarā apmeklē daudz interesentu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide