Lizumnieši piedalās 15.Ziņģētāju un stāstnieku vakarā

11.februārī Rēzeknes novadā, Viļānu kultūras namā, notika 15. Ziņģētāju un stāstnieku vakars, kura tēma šogad bija "Mājas". Tajā ziņģēt bija ieradušies 13 kolektīvi, tostarp arī no Gulbenes novada Lizuma lauku kapela. Par to informē aģentūru LETA.

Lizuma pagasts facebook.com profilā stāsta, ka "šogad Viļakā kapela izpelnījusies īpašu cildinājumu, jo pirmo reizi daudzo gadu laikā, kopš lizumnieši piedalās šajā pasākumā, kapelai esot bijis tiešām labs skanējums".

Tautas muzikantu biedrības pārstāve Maija Upeniece stāsta, ka pasākuma gaitā tika izdziedātas no paaudzes paaudzē mantotās ziņģes un izstāstīti nopietni un smieklīgi notikumi no dzīves.

"Pasākuma gaitā dalībnieki vērtēja cits citu un noteica gada labākos stāstniekus un ziņģētājus. Nosakot savus favorītus, iesaistīties vērtēšanā bija aicināti arī skatītāji. Uzvarētājiem tika pasniegtas pasākuma organizatoru un sponsoru balvas," atklāj M.Upeniece.

Ziņģētāju un stāstnieku vakars ir kļuvis par Baltijas valstu tradicionālo kultūru popularizējošo festivālu, jo katru gadu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ziņģētāji ciemojas cits pie cita, piesaistot aizvien jaunus interesentus un daloties pieredzē gan starp Latvijas novadu, gan ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem.

Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003.gadā Madonas rajona Barkavā,  tomēr ar laiku pasākums ieguva mājvietu Viļānos, ik gadu pulcējot vairāk nekā 20 kolektīvus un stāstniekus.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide